Sobotní program evropského šampionátu uzavřel souboj Belgie s Rumunskem, do nějž tým okolo Kevina De Bruyneho vstupoval v roli obrovského favorita. Tuto roli potvrzoval na hřišti od úvodního hvizdu, do vedení se totiž dostal již ve druhé minutě.

Belgie nevstoupila na EURO tak, jak si představovala. Úvodní zápas totiž překvapivě prohrála se Slovenskem, o jedinou trefu v utkání se postaral Ivan Schranz.

Rumunsko naopak zažilo úspěšný vstup do závěrečného turnaje, když Ukrajinu porazilo až nečekaně hladce poměrem 3:0. Rozhodující gól vstřelil Nicolae Stanciu, bývalý hráč Sparty či Slavie.

Start druhého duelu už ale Belgie zvládla na výbornou. Již ve druhé minutě se totiž prosadil středopolař Youri Tielemans. Gólovou přihrávku si připsal útočník Romelu Lukaku.

Zařazení sedmadvacetiletého záložníka do základní sestavy se tedy ukázalo jako správný tah realizačního týmu. Proti Slovensku se Tielemans dostal na hřiště až v 74. minutě.

Pro obrovského favorita skupiny E se jednalo o premiérový gól na turnaji, naopak pro Rumunsko šlo o první inkasovaný gól. Tento vývoj se však dal předpokládat, neboť Belgie nutně potřebovala tříbodový zisk.

Tým okolo kreativního záložníka pokračoval ve velmi aktivním výkonu, vzhledem k pevné defenzivě Rumunů se však nedostával. A pokud ano, tak dokázal zasáhnout brankář Florin Nita.

V případě vítězství Belgie by po dvou zápasech měly všechny týmy na svém kontě tři body. O konečném pořadí ve skupině a tedy i postupujících by se tak rozhodlo až ve středu, kdy se Belgie utká s Ukrajinou a Rumunsko vyzve Slovensko.

Zdroj: UEFA, X – ČT sport