Jak se správně omluvit fanouškům, to ukázala celému světu v úterý večer Barcelona. Po domácí ligové prohře 2:4 skvěle vstoupila do utkání Ligy mistrů a proti Young Boys Bern se dostala do vedení už v osmé minutě.

• Katalánci poměrně překvapivě poslali do hry své nejsilnější
  • Defenziva Bernu vydržela jen necelých osm minut
  • Lewandowski využil přesný pas Raphinhy

Barcelona měla v domácím prostředí co napravovat, protože o víkendu dostala čtyři góly na půdě Osasuny a přišla o neporazitelnost. V lize jí přesto zůstala první příčka s dvoubodovým náskokem na druhý Real Madrid.

Bílý balet totiž v madridském derby, ve kterém vskutku byly znát emoce, a to zdaleka nejen na hřišti, remizoval s Atlétikem 1:1. To vyrovnalo až v závěrečných minutách utkání, konkrétně se o dělbu bodů postaral Ángel Correa.

Že si důležitost omluvy vůči fanouškům uvědomoval i trenér, naznačila už základní sestava. V ní nechyběly největší ofenzivní hvězdy – mladý Španěl Lamine Yamal, ani zkušený Polák Robert Lewandowski.

Na lavičce už to pak byl spíše mladík vedle mladíka, přesto i tam rozhodně Hansi Flick měl z čeho vybírat. Hned ve čtvrté minutě vypálil jeho jednoznačně nejhodnotnější mladík Yamal, gólman však dokázal zasáhnout.

Čtyři minuty poté už ale hosté slavili. Parádní týmová akce začala uprostřed hřiště. Postupně se dostala až k Brazilci Raphinhovi, který přesným centrem našel Lewandowskiho.

A polský kanonýr už měl opravdu snadnou práci. Barcelona se tak proti švýcarskému celku velmi rychle dostala do vedení.

Barcelona tak velmi rychle potvrdila, že jedno drobné zaváhání nic nemění na jejím skvělém startu sezony. Vždyť do té doby ligou proplouvala bez ztráty jediného bodu, zatímco Real Madrid klopýtal.

Zdroj: UEFA, X