Pokud Barceloně minulé roky fungovala defenziva, letos se to o ní rozhodně tvrdit nedá. Katalánci inkasovali v dalším, v součtu s přípravou už v sedmém zápase v řadě. Tentokrát trestalo Vallecano.

• Barcelona chce po roce zpátky na španělský trůn
  • Vallecano má za cíl primárně se zachránit
  • Ani jeden ze soupeřů zatím neprohrál

Vložené třetí kolo španělské nejvyšší soutěže proti sebe postavilo dva týmy se slušnou formu. Katalánci dokázali oba úvodní duely ligy vyhrát 2:1, u Vallecana lze za úspěch považovat čtyři body za remízu s Getafe a výhru nad Realem Sociedad.

To Barcelona nečekala

A domácím zjevně dobré výsledky dodaly sebevědomí i do zápasu s velkým favoritem. Už v první desetiminutovce se do šance dostal Unai Lopez, ale na Marca Andrého ter Stegena nevyzrál.

V deváté minutě už ale stejný hráč uspěl. Průnik po pravé straně doprovodil přesný pas na Lopeze, který měl uvnitř vápna tentokrát snadnou práci. Stadion skoro explodoval, outsider vedl 1:0.

Defenziva problémem Barcelony

Barcelona tak už po devíti minutách odmítla udržet první čisté konto v sezoně. Pod trenérem Xavim Hernandezem byla právě pevná defenziva hlavním pilířem úspěchu. Ten je nyní pryč, a to je znát více, než se asi čekalo.

Katalánci inkasovali ve všech třech kolech. A to neměli vyloženě těžký los, vedle Vallecana hráli s Bilbaem a Valencií. Ani jedna nula, naopak. Barcelona byla ráda, že z toho ve finále bylo šest bodů.

Forma defenzivy se táhne už od přípravy. V ní dostali Katalánci ve čtyřech zápasech osm gólů a ani jednou neudrželi nulu. Například s Monakem padli až ostudně 0:3. A to za chvíli začíná Liga mistrů.

Zdroj: La Liga, X