Velký propad v žebříčku FIFA! Češi jsou po neúspěchu na EURU jen kousek od vypadnutí z elitní padesátky

Česká fotbalová reprezentace na mistrovství Evropy výsledkově vyhořela a nyní se dočkala zaslouženého ohodnocení od FIFA. Organizace pravidelně aktualizuje světový žebříček a Češi se v něm propadli až na 47. místo. Hůře na tom byli naposledy v roce 2019.

• FIFA aktualizovala svůj žebříček
  • Češi se propadli na 47. místo
  • Hůře na tom byli naposledy v roce 2019

Mistrovství Evropy ze strany České republiky nedopadlo dle očekávání. Tým trenéra Ivana Haška padl v úvodním zápase s Portugalskem a v dalších dvou zápasech potřeboval čtyři body.

S Gruzií hráli Češi dobře, ale nakonec uhráli pouhý bod a museli porazit Turecko. Tento cíl ale nevyšel a nakonec z toho bylo poslední místo s pouhým bodem.

Není tedy překvapením, že v aktualizovaném žebříčku FIFA Češi nejdou směrem nahorů, ale naopak dolů. Češi byli na 34. příčce a v novém vydání jsou až 47.

Zaznamenali tím největší propad ze všech týmů v žebříčku, což rozhodně není na chlubení. Hůře na tom byli naposledy v roce 2019, kdy byli ještě o jednu příčku níže.

Největší vzestup zaznamenala Venezuela, která se posunula o 17 míst díky finále Copa América. Turnaj vyhrála Argentina, která si tak upevnila první místo v žebříčku.

Následuje Francie, které sekunduje vítěz EURA ze Španělska. Anglie je jako finalista čtvrtá, následují Brazílie, Belgie, Nizozemsko, Portugalsko, Kolumbie a Itálie. Slovensko se posunulo na 44. pozici.