Velká komplikace v boji o mistrovský titul. Sparta ve šlágru nestačila na Plzeň a její ztráta na Slavii se znovu navyšuje

Šlágr třináctého kola Chance Ligy se odehrál v neděli večer v plzeňské Doosan Aréně, kde se Spartě dlouhodobě nedaří. To se potvrdilo i nyní a letenští prohráli již čtvrtý z posledních šesti soutěžních zápasů. Jejich manko na Slavii tak narostlo již na devět bodů.

• Úvodní gól zápasu vstřelil Prince Kwabena Adu
  • Sparta během prvního poločasu ani jednou nevystřelila na bránu Martina Jedličky
  • Letenští ztrácí na svého odvěkého rivala již devět bodů

Vzhledem k tomu, že Slavia v nedělních odpoledních hodinách porazila v pražském derby Duklu, potřebovala Sparta večer nutně zvítězit. V opačném případě by se rozdíl mezi odvěkými rivaly mohl navýšit již na devět bodů, což by mohl být vzhledem k fantastické formě sešívaných téměř až neřešitelný problém.

V Doosan Aréně ji ale nečekal jednoduchý úkol, Plzeň totiž v domácím prostředí v právě probíhajícím ročníku ještě nenašla přemožitele. V posledním vzájemném ligovém zápase navíc zde Sparta schytala nečekaný debakl 4:0.

Západočeši k tomu tahají šestizápasovou šňůru bez prohry. Během ní však přišly pouze dvě výhry, tu třetí mohli svěřenci zkušeného stratéga Miroslava Koubka přidat ve čtvrtek proti PAOKu Soluň. K tomu jim ale nestačil ani dvougólový náskok, nakonec se zrodil pouze nerozhodný výsledek.

Lars Friis se navíc musel obejít bez dvou klíčových hráčů, Lukáše Haraslína i Angela Preciada totiž sužují zdravotní problémy. Prostor v základní sestavě tak dostal jednadvacetiletý Kryštof Daněk, poprvé od srpnového zápasu se Slováckem.

Plzeň vstřelila jediný gól zápasu

První dějství mnoho nádherných fotbalových okamžiků nenabídlo. O jediný gól se ve 30. minutě postaral Prince Kwabena Adu. Po přihrávce Pavla Šulce se objevil v pokutovém území, skvěle si přebral míč a střelou na zadní tyč nedal brankáři Peteru Vindahlovi žádnou šanci.

Jednalo se ale o naprosto zaslouženou trefu. Domácí byli aktivnějším týmem, míč drželi více na svých kopačkách. Hráči Sparty vyslali čtyři střely, ani jedna však neletěla přímo na bránu Martina Jedličky. První poločas tak ukončil hlavní rozhodčí Karel Rouček za stavu 1:0.

Další komplikace navíc přišla hned na startu druhého poločasu. Ve 46. minutě viděl žlutou kartu Kaan Kairinen, pro nějž se jednalo již o čtvrté napomínání v aktuálním ročníku. Finský středopolař tak bude chybět v nadcházejícím duelu s Baníkem Ostrava.

Domácí se i po změně stran dostávali do zajímavých příležitostí. Pavel Šulc ani střídající Erik Jirka však nedokázali přidat pojišťovací gól, který by jim přinesl na kopačky ještě více klidu.

V 89. minutě se celek z hlavního města České republiky dostal k přímému kopu ze skvělé pozice. Jeho exekuce se ujal Qazim Laci, jeho střela ale zamířila pouze do zdi. V nastaveném čase se do střelecké pozice dostal Victor Olatunji, Jedlička však předvedl skvělý reflexivní zákrok.

Plzeň se tak v tabulce Chance Ligy posunula na druhé místo právě před Spartu, která má již devítibodové manko na svého odvěkého rivala.

Zdroj: O2 TV Sport