Velká bitva bez vítěze. Liverpool remizoval s Arsenalem, lize vládne Manchester City

Šlágr kola se vším všudy! Tedy skoro se vším všudy. Bitva Arsenalu s Liverpoolem nabídla hromadu emocí i gólů, avšak nikoli vítěze. Velký souboj skončil výsledkem 2:2, přestože Gunners dvakrát vedli. O finálním skóre rozhodl Mohamed Salah.

• Saka se rychle po návratu z marodky uvedl gólem
  • I na druhé straně udeřila největší hvězda – Mohamed Salah
  • Arsenal nevyužil toho, že dvakrát vedl

Vrcholem devátého kola Premier League v neděli večer nemohl být jiný zápas! Přestože celá neděle byla přímo nabitá dobrými utkáními, právě souboj týmů, které byly před startem kola třetí a první, lákal nejvíce.

O to spíš, že Liverpool mohl v případě výhry v podstatě odříznout Gunners z bojů o titul. Na první místo by totiž ztráceli už osm bodů, na druhý Manchester City šest. A mnoho ztrát od obou takových týmů prostě čekat nelze.

Arsenal dosud hodně srážely zbytečné chyby. Červené karty za chybějící disciplínu, zbytečné inkasované góly. A ani proti Liverpoolu nezačal zrovna ideálně, i když tlak soupeře k ničemu nebezpečnému nevedl.

Naopak Arsenal se radoval z první pořádné ofenzivní akce, kterou parádní ranou pod břevno zakončil křídelník Bukayo Saka. Na druhé straně chtěl reagovat Mohamed Salah, jeho volej však o kousek minul bránu Gunners.

V 19. minutě už hosté slavili, když síť rozvlnil kapitán Liverpoolu Virgil Van Dijk. Pět minut nato zkoušel štěstí opět Saka, balón však tentokrát mezi tři tyče nedostal. A po půl hodině hry neuspěl se svým pokusem ani Kai Havertz.

Fanoušci byli každopádně svědky vyrovnaného souboje. O něco aktivnější Arsenal pak hrozil pomocí Gabriela Martinelliho, ten ale z dálky nemířil dobře. Celkově druhá část první půle už tolik aktivní nebyla, šancí ubylo.

Na konci první půle každopádně ještě jednu Gunners využili, když se premiérově v dresu Arsenalu prosadil Mikel Merino. Když možnost na srovnání nevyužil Alexis Mac Allister, šlo se do kabin za stavu 2:1.

Po výměně stran nastoupil aktivněji Liverpool, do střeleckých pozic se však v podstatě nedostával. Pro Arsenal bylo největší nepříjemností, že se mu zranil klíčový stoper Gabriel, jenž musel střídat.

To samé později platilo i o Jurrienu Timberovi, Gunners i tak odolávali tlaku Reds. To ale platilo pouze do 81. minuty, kdy defenzivu nachytali Trent Alexander Arnold, asistující Darwin Núňez a střelec Salah.

Třetí vedoucí gól měl v 86. minutě na noze Gabriel Jesus, Curtis Jones ho však zablokoval. Brazilec pálil i z následného rohu, avšak neúspěšně.

Utkání tedy skončilo remízou 2:2. Reds mají na Arsenal nadále čtyřbodový náskok.

Zdroj: Canal+ Sport