Vážné zranění a gól z poslední akce! Maďarsko vykřesalo naději na postup do osmifinále

Utkání Skotska s Maďarskem nabídlo velmi otevřený závěr, v němž se nakonec radovali hráči Maďarska. O jeho výhře totiž v nastaveném čase rozhodl Kevin Csoboth a vykřesal naději na postup do osmifinále. Teď ale musí maďarský výběr čekat na výsledky ostatních skupin.

Oba týmy vstupovaly do utkání s vědomím, že k postupu do osmifinále nutně potřebují zvítězit. Skotsko totiž mělo pouhý bod a mizerné skóre 2:6 a Maďarsko se krčilo na chvostu tabulky s nula body a záporným skóre 1:5.

Úvodní dějství bylo velmi opatrné, k vidění byla pouze jedna střela na bránu, rozhodčí se však rozhodně nenudil. Hráči Maďarska totiž viděli v úvodním dějství hned tři žluté karty.

Druhý poločas výrazně narušilo nepříjemné zranění útočníka Barnbáse Vargy, jenž utrpěl zlomeninu lícní kosti a otřes mozku. Čeká jej operace, jeho stav je ale stabilizovaný a je při vědomí.

I kvůli tomuto incidentu se hlavní rozhodčí Facundo Tello z Argentiny rozhodl ve druhém poločase nastavit deset minut. A to nabídlo velmi vzrušující podívanou.

Oba týmy už neměly co ztratit, proto se soustředily výhradně jen na útočné akce. Jen samotné nastavení rozhodně nabídlo více zajímavých akcí než samotná základní hrací doba.

Z jediného gólu se nakonec radoval Kevin Csoboth, který překonal obranu soupeře ve 100. minutě. Ačkoliv Skotsko drželo míč povětšinu času, Maďarsko bylo rozhodně nebezpečnější. Nakonec tedy může slavit velmi důležité tři body.

Výběr italského kouče Marca Rossiho teď ale musí čekat na to, jak dopadnou ostatní skupiny. Navzdory tříbodovému zisku totiž nemusí postoupit, problémem totiž může být nepříznivé skóre 2:5. Hodně napoví až výsledky Albánie či Slovinska.