Vardyho stylový návrat! Sestřelil Tottenham a zařídil remízu 1:1

Leicester zvládl návrat mezi anglickou elitu, na domácí půdě remizoval s Tottenhamem 1:1. Střelecky se opět vytáhl Jamie Vardy, který ve druhém poločase srovnal. Naopak Tottenham po výměně stran zklamal.

• Tottenham zratil vedení s Leicesterem
  • Bod vystřelil Jamie Vardy
  • Výkon Spurs nebyl ideální

První šanci zápasu měl v sedmé minutě Rodrigo Bentancur, jeho gól ale z brankové čáry parádně vykopl Wilfried Ndidi. Dvě minuty poté nebezpečně hlavičkoval Dominic Solanke, brankář ho však vychytal.

Solanke byl při ligovém debutu hodně aktivní, žádná z jeho střel v prvním poločase se ale nakonec neujala. Lišky byly každopádně zralé na ručník, který si ringu mohly hodit ve 28. minutě, kdy se jim obléhání soupeře stalo osudným.

Centrovaný míč si našel Pedro Porro a zaslouženě poslal favorita do vedení. Až v závěrečných 15 minutách první půle se outsider párkrát osmělil, i tak však mohl být rád, že o poločase prohrával pouze o gól.

Po výměně stran se ale obraz hry z ničeho nic obrátil. Leicester začal postupně kousat, což vyvrcholilo zásahem legendy Jamieho Vardyho. Nejlepší střelec historie Premier League v počtu gólů po 30 letech uklidil centr do sítě.

A nemuselo zůstat u jedné branky, protože Vardy šel chvíli poté sám na gólmana. Tentokrát ale neuspěl a po 80 minutách vystřídal. Díky gólu na 1:1 ho ale zaplněné Foxes Stadium vyprovodilo potleskem.

A outsider pokračoval v tlaku. Nebezpečnou hlavičku Ndidiho parádně vychytal Guglielmo Vicario. Leicester byl nadále při chuti, i další závady však Spurs ustáli a šli si minimálně pro jeden bod.

V nastavení naopak na druhé straně zahodil velkou šanci Richarlison. Foxes tak navzdory hrozivé první půli berou cenný bod.

Zdroj: Canal+ Sport