Utrpěli jsme výhru, druhý poločas byl zoufalý! Veřejnost reaguje na výkon národního týmu proti Ukrajině. Pane Hašku, tohle nejsou Emiráty, píše se

Druhý zápas aktuálního ročníku Ligy národů dovedla česká reprezentace ke třem bodům. Výkon proti Ukrajině ale nebyl dobrý a tak veřejnost reaguje vesměs negativně. Utrpěli jsme výhru nebo pane Hašku, tohle nejsou Emiráty, píše se.

• Česko porazilo ve druhém zápase Ligy národů Ukrajinu 3:2
  • Veřejnosti se ale nelíbil výkon, ve druhé části byli hosté lepší
  • Chválí se výkony Vitíka, Šulce nebo Červa

Tři body jsou doma, ale žádná velká sláva to opravdu nebyla. Po ostudné prohře v Gruzii (4:1) se český národní tým alespoň trochu rehabilitoval v domácím utkání proti Ukrajině, který dovedl k vítězství 3:2. V tabulce tak máme první body.

Utrpěli jsme výhru. Druhý poločas byl absolutně zoufalý,“ napsal na sociální síť X uživatel Marek Putniorz, který tak v krátkosti shrnul dění druhé části duelu, kdy Ukrajina Čechy v závěru doslova přišpendlila před pokutové území.

„Za výhru jsme rádi a historie se neptá, jak k ní došlo, naštěstí. Fotbalově jsou Ukrajinci o level výš, stejně jako Gruzie. Rychlí, přímočaří a mají jednoduchý útok. V tom jsme prostě za ostatními a spoléháme na náhodu,“ vyjádřil na X svůj názor Lukáš Hejda.

V hledišti měli převahu Ukrajinci

Trenér Hašek udělal oproti duelu v Tbilisi v sestavě hned šest změn a v úvodu zápasu to bylo znát. Skvěle hrál stoper Martin Vitík, stejně jako dvougólový hrdina večera Pavel Šulc. Se středem pole pomohl Součkovi, který rozhodl z penalty, Lukáš Červ.

„Ukázalo se, že hrát by měli hráči, kteří hrají v klubech a mají formu. Šulc, Červ, Vitík i Chorý zahráli celkem dobře. Do ideálu měl výkon hodně daleko, hlavně v obraně byla spousta individuálních i systémových chyb,“ upozornil na X František Novotný.

„Pane Hašku, tohle nejsou Emiráty! Hrát bez obrany se nedá a přestaňte stavět hráče bez formy a se jménem! Šulc musí hrát a Vitík taky,“ dodal na sociální síti X uživatel Zdeněk Kalužík. Nutno dodat, že třeba největší hvězda Patrik Schick nastoupil až v 80. minutě.

Velmi zvláštní součástí zápasu byla atmosféra v hledišti. Češi totiž v pražském Edenu hráli de facto venkovní utkání. Na sedačkách slávistického stánku měli totiž převahu Ukrajinci, kteří tak byli logicky mnohem více slyšet. „Body z “venku” důležitý,“ shrnul to Jakub Suchan.

Zdroj: ČT Sport, Česká fotbalová reprezentace, X