Spojte se s námi


Tenis

Uspět tady je hlavní cíl! Nor Ruud touží po dobrém výsledku na Wimbledonu

O Casperu Ruudovi se v souvislosti s Wimbledonem mluví možná trochu méně, než by odpovídalo jeho pozici na okruhu ATP. Norský tenista přitom předvádí na grandslamech výborné výsledky. V All England Clubu zatím ale díru do světa neudělal. Změní to letos?

Publikováno

dne

O Casperu Ruudovi se v souvislosti s Wimbledonem mluví možná trochu méně, než by odpovídalo jeho pozici na okruhu ATP. Norský tenista přitom předvádí na grandslamech výborné výsledky. V All England Clubu zatím ale díru do světa neudělal. Změní to letos?

Z posledních pěti grandslamových turnajů byl hned třikrát ve finále norský tenista Casper Ruud. Dvakrát si zahrál v závěrečném zápase na Roland Garros a jednou na US Open. Svůj finálový zápas vždycky prohrál.

Samozřejmě, že tento fakt by dvaadvacetiletý tenista rád změnil, nicméně pořád je lepší zahrát si ve finále, než skončit třeba ve druhém kole. Koneckonců, body za finále majoru mu pomáhají i žebříčkově. V této chvíli Ruudovi patří čtvrtá pozice.

Nor ví, že ve finále letošního French Open potkal nejtěžšího z možných soupeřů. Je jasné, že Novak Djokovič s vidinou svých rekordních čísel v kolonce triumfů na grandslamech byl pořádně motivovaný vyhrát i antukový major v Paříži a taky to tak dopadlo.

Přesto měl ve zmíněném zápase Ruud k dispozici solidní příležitosti, aby se finále vyvíjelo z jeho pohledu lepším směrem. V úvodní sadě vedl mladší z finalistů 4:2 a za stavu 5:4 byl při podání Djokoviče pouhé dva míčky od zisku setu. Nakonec padl v tiebreaku a v zápase nezískal ani set.

Ale o tom přesně tenis je. Hranice mezi porážkou a vítězstvím je někdy velice úzká. Co se vítězství týká, tak těch by dvojnásobný finalista French Open rád zažil více i na právě začínajícím londýnském grandslamu.

Ruud a Wimbledon

Převážná část Ruudových úspěchů je spojena s antukou, ale velmi dobře hraje i na tvrdém povrchu. Jeho bilance na trávě je oproti ostatním povrchům špatná. Z jedenácti utkání na nejrychlejším povrchu jich sedm prohrál.

Na Wimbledonu je maximem norského hráče druhé kolo z loňského roku. A letos by to moc rád změnil. Vnímá význam legendárního grandslamu i jeho neskutečnou atmosféru. „Wimbledon je pro mě důležitým cílem,“ potvrzuje svou motivaci konečně tady dojít daleko.

Los letošního klání v All England Clubu byl k Ruudovi poměrně přívětivý. Na úvod jej čeká francouzský kvalifikant Lokoli, který očekává ve svých osmadvaceti letech svou wimbledonskou premiéru. Ve druhém kole by si v případě postupu zahrál s lepším z utkání Lestienne – Broady.

První zápas Ruuda na letošním Wimbledonu je na programu v pondělí brzy po poledni. Vstup na turnaj čeká brzy i další z velkých favoritů 136. ročníku legendární tenisové akce.

Zdroj: ATP, Eurosport, Wimbledon

Reklama

Oblíbené