Evropská liga

Tvrdoň po Hearts: Mysleli jsme, že soupeř bude hrát trochu víc fotbal. Vlastní gól v závěru? Věřil jsem do poslední minuty

Viktoria Plzeň to nakonec zvládla. Díky vlastnímu gólu z posledních minut prvního zápasu 4. předkola Evropské ligy se skotskými Hearts se Západočeši mohou radovat z cenného vítězství 1:0. „Věřil jsem do poslední minuty, že tam něco padne,“ řekl po zápase Marián Tvrdoň.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Viktoria Plzeň se ve čtvrtek v rámci 4. předkola Evropské ligy utkala se skotskými Hearts
  • Zápas ve prospěch Západočechů rozhodl vlastní gól z nastavení druhého poločasu
  • „Věřil jsem do poslední minuty, že tam něco padne,“ řekl po zápase Marián Tvrdoň

Viktoriáni zatím mohou být se svojí sezonou spokojení. V ligové tabulce jsou druzí o pouhé dva body za vedoucí Spartou a probojovali se do posledního předkola Evropské ligy. Navíc se jim přes počáteční problémy podařilo nahradit odchod Tomáše Chorého do Slavie.

Proti skotským Hearts to ale byl pořádný boj. Dá se říct, že Západočeši v celém průběhu utkání tahali za delší konec provazu, dlouhou dobu ale nedokázali rozvlnit síť za gólmanem Craigem Gordonem.

Svěřenci Miroslava Koubka si přitom vytvořili vskutku několik zajímavých příležitostí. Pavel Šulc, Erik Jirka, prosadit se nedokázal ani jinak skvěle hrající Milan Havel.

Gólový úder tak přišel až v nastavení druhého poločasu. Rozhodl vlastní gól Daniela Oyegokeho, Angličan míč dopravil do vlastní sítě kvůli důrazu Mosquery.

Viktoria tedy zvítězila 1:0 a do odvety vstoupí s psychickou výhodou. Brankář Plzně Marián Tvrdoň pak na tiskové konferenci po zápase přiznal, že ve vstřelení gólu věřil do poslední minuty. Nutno dodat, i slovenský gólman musel v zápas řešit pár situací.

Například Kenneth Vargas se po krásné přihrávce snažil přehodit Tvrdoně, což se mu také podařilo. Naštěstí pro svěřence Miroslava Koubka byl na svém místě Sampson Dweh a míč směřující do brány včas odvrátil.

Věřil jsem do poslední minuty, míní Tvrdoň

„Zápas byl náročný. Mysleli jsme, že soupeř bude hrát trochu víc fotbal, ale chtěl jen uhrát dobrý výsledek. Málem se mu to podařilo, naštěstí jsme dali gól a lépe se nám pojede do Skotska. Byli jsme lepší, myslím, že jsme mohli dát více gólů,“ řekl Tvrdoň, jenž v bráně pro duel s Hearts nahradil Martina Jedličku.

„Věřil jsem do poslední minuty, že kluci zatlačí na soupeře a něco tam padne. Je to jen 1:0, ale aspoň to,“ přiznal gólman Plzně.

„Utkání bylo psychicky náročné. Ale s trenérem Kozáčikem jsme si říkali, že to bude o jedné, dvou šancích. Na ty se soustředíme, abych to chytil a kluky podržel. Ve druhém poločase už to skvěle ubránili, byl jsem vždy připravený,“ dodal závěrem.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň, X