Trpišovský vše přizpůsobil Spartě. V dalším derby bude mít opory a už to neudělá, myslí si Folprecht

Těžko z remízového 305. derby pražských „S“ (3:3) vybrat jednoho hrdinu. Jedním z kandidátů bezesporu je Jindřich Trpišovský, jenž z úzkého kádru Slavie vinou nemoci opor poskládal fungující sestavu.

Sobotní derby pražských „S“ bylo takticky svázané více, než tomu bývá obvykle. Hlavní roli hrála viróza v kádru Slavie, která donutila Jindřicha Trpišovského překopat sestavu i systém. Na Spartu vyrukoval v systému 3-4-3.

A vyšlo mu to. Dvakrát nad prvním týmem tabulky vedl, po poločase dokonce 2:0. O to smolnější bylo, když v 93. minutě sešívaní vlastním gólem Aihama Ousoua stanovili konečný výsledek 3:3.

„Pochválil bych oba trenéry, Priske o poločase nezpanikařil a věřil své sestavě. Více toho musel měnit Jindra. Z toho, co měl, upletl krásný bič,“ řekl v pořadu Fotbal fokus podcast Zdeněk Folprecht.

Dánský kouč vskutku první změnu provedl až v 76. minutě. Vyvolené jedenáctce Brian Priske věřil i za dvougólové ztráty, což se mu ve finále vyplatilo. První střídající hráč Casper Hojer navíc asistoval na třetí gól, tudíž rošáda v 76. minutě skutečně vyšla.

Paradoxně Jindřich Trpišovský, jenž měl lavičku vinou virózy výrazně slabší, střídal prvně již o poločase. Stažený David Pech každopádně první půli odmakal poctivě. Musel zaskakovat uprostřed, kde vypadlo několik opor.

„Kdyby měl Ševčíka, Zafeirise a spol, tak nevěřím, že by se přizpůsobil. Šel by soupeře přejet a hrál by svoje. A Ševčík se Zafeirisem nejsou hlídací psi,“ pokračoval bývalý hráč Sparty.

Slavia bez klasické osmičky v sestavě začala jednoduchými nákopy na útočníky. Obehráváním středu pole postupně přečkala lehký tlak Sparty a ve 40. minutě udeřila. První gól znamenal obrat v obrazu hry.

Slavia začala více pracovat s míčem, na kombinacích bylo znát zvýšené sebevědomí, Oscar Dorley a Lukášem Provodem najednou zářili. Přitom minimálně druhý zmíněný by za normálních okolností v základu nebyl.

„Příští derby bude úplně jiný zápas, pokud Trpišovský bude mít své koně k dispozici. Tentokrát vše přizpůsobil Spartě,“ dodal Folprecht.

Zdroj: Fotbal fokus podcast