Trpišovský po Pardubicích: Nechápu, odkud vytáhl Provod taková čísla. Nebylo na co se šetřit. Jak to vypadá s příchodem Lingra?

Trenér Trpišovský po Pardubicích chválil skvělý výkon i běžecká čísla Lukáše Provoda a řekl, že vzhledem k reprezentační pauze se nebylo na co šetřit. Řeč také padla na případný příchod Ondřeje Lingra.

• Slavia porazila po trefách Dioufa a Chorého 2:0 Pardubice
  • Trenér Trpišovský po zápase chválil skvělý výkon Lukáše Provoda
  • Mluvilo se také o případném návratu Ondřeje Lingra

Slavia měla po zklamání z vyřazení před branami ligové fáze Ligy mistrů na programu utkání s ideálním soupeřem. Pardubice totiž svěřenci Jindřicha Trpišovského porazili hned sedmkrát v řadě s celkovým skóre 25:0. Nic se nezměnila ani během nedělního podvečera.

Sešívaní orámovali poločasovou přestávku trefami Malicka Dioufa a Tomáše Chorého a v poklidu si dokráčeli po výhře 2:0 pro další tři body. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení Filipa Prebsla. Skvěle hrál opět Lukáš Provod.

„Vůbec nechápu, odkud Provi vytáhl po středě taková běžecká čísla, byl hodně nebezpečný. Naštěstí jsme v závěru poločasu dali gól, ale druhou půli jsme začali podobně, po zahozených šancích jsme ale udeřili dřív,“ komentoval po zápase utkání trenér Trpišovský.

Ondru Lingra vždycky rád přivítám

Když se fanoušci podívali hodinu před utkáním na základní jedenáctku Slavie, řada z nich byla překvapená, že trenéři po zápase s Lille neudělali více změn v sestavě. Na lavičce zůstali pouze David Zima a zraněný Tomáš Holeš.

„Upřímně, kdybychom hráli ve čtvrtek, a ne ve středu, tak by změn bylo víc. Obě utkání jsme hráli doma bez cestování. Čekali jsme na dnešní dopoledne, jak budou vypadat. Bude reprezentační přestávka, tak by se nebylo na co šetřit,“ vysvětlil své rozhodnutí Trpišovský.

Na pozápasové tiskové konferenci padl také dotaz na případný příchod Ondřeje Lingra. Bývalý hráč Slavie ve Feynoordu Rotterdam téměř nehraje a o jeho návratu do Edenu se spekulovalo celý minulý týden.

„Ondru vždycky rád přivítám. Slavii měl rád, měli jsme spolu dobrý vztah, nadstandardní. Vím, že svoji situaci řeší ve Feyenoordu, dveře tady má vždycky otevřené. Tím, co tady odvedl, to nemůže být jinak,“ prozradil Trpišovský po Pardubicích.

Zdroj: SK Slavia Praha, O2 TV Sport