Trpišovský po derby: Měli jsme možnost získat tři body a máme jen jeden. Máme před sebou tři zápasy a musíme je vyhrát

Jindřich Trpišovský nedokázal Slavii naordinovat úspěšnou taktiku. Sešívaní na Letné byli lepším týmem, ale nedokázali vstřelit gól a ačkoliv neinkasovali, spokojeni být nemohou. Titul se jím vzdálil do dalekých končin a naděje postupně klesá.

Když Slavia prohrála v Plzni a poté remizovala doma se Sigmou Olomouc, bylo jasné, že v derby musí zvítězit, aby držela šanci na titul. Ovšem na Letné neuspěla, protože nedokázala vstřelit gól.

Své šance měla, v prvním poločase ale na Matěje Juráska vyzrál Peter Vindahl. Sparta poté tlačila a měla několik slibných šancí, ale ani Jan Kuchta v úniku nedokázal skórovat.

Druhý poločas ovládli sešívaní, Sparta se nepotřebovala nikam hnát. Slavia vše centrovala do vápna, což nebylo příliš překvapivé a když si nedokázali s míčem poradit obránci, zasáhl vynikající Vindahl.

Výsledek 0:0 v podstatě odpovídá hře. A i když byl zápas výrazně atraktivnější než ten poslední vzájemný, byli jsme svědky velké taktické bitvy, na jejímž konci i přes remízu slaví Brian Priske.

Trpišovský o derby

„Hodnocení zápasu je, že paradoxně to skončilo 0:0. Myslím si, že celkově to byl atraktivní duel, velký zápas se vším všudy. Paradox je, že z velkých šancí na obou stranách nepadl ani jeden gól. Hrálo se ve velké intenzitě se spoustou soubojů.

Trošku líp jsme do zápasu vstoupili, ale v prostřední pasáži první půle po šanci, kdy šel balón za obranu, jsme tak na deset minut trošku ztratili půdu pod nohama. Podržel nás tam Jindra Staněk skvělými zákroky.

Druhou půli, si myslím, že jsme odehráli hodně nebezpečně, bohužel jsme ani jednu ze zhruba čtyř gólovek neproměnili. Bohužel jsme nedali gól ani v závěrečném tlaku, kdy jsme měli dvě velké příležitosti, ale Vindahl je obě chytil. Bohužel ten zápas skončil bez gólu,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Trenér ale zároveň ještě nedává hlavu dolů a stále drží naděje na titul. Pochopitelně toho chce dosáhnout tak, že Slavia všechny zápasy vyhraje a současně rivala postihne v závěru nadstavby krize.

„Máme tři zápasy, musíme je odehrát stejně jako teď, všechny vyhrát. To je jediné, na co se můžeme soustředit. Měli jsme možnost získat tři body a máme jen jeden. Měli jsme možnost sebrat soupeři body, to víme, ale už je to za námi.

Teď to znamená, že ve středu je další velký duel s Plzní. Na to se musíme chystat, zvládnout středeční zápas a předvést výkon jako v derby. Musíme se rehabilitovat za výkon, který jsme předvedli v Plzni. To je to jediné, k čemu se musíme upínat,“ dodal.

Zdroj: SK Slavia Praha