Evropská liga

Trpišovský o Juráskovi: Jeho největší problém je v konzistenci výkonů. Má nesporný talent, velkou fotbalovost a chceme, aby k tomu přidal i emoce

Pražská Slavia zvládla utkání v Bulharsku a porazila tamní Ludogorec 2:0. Trenér Jindřich Trpišovský mohl být s výkonem svých svěřenců spokojený a na tiskové konferenci promluvil i o střelci vítězné branky Matěji Juráskovi, u kterého mu vadí konzistence výkonů. Tentokrát jej ale potěšil.

• Slavia vyhrála na úvod Evropské ligy 2:0
  • V Bulharsku jí podporovalo více než 100 fanoušků
  • Trenér Trpišovský promluvil o Juráskovi

Zatímco pražská Sparta načala svou pouť skupinovou fází evropských pohárů už minulý týden, účastníci Evropské ligy si museli počkat. První zápas má za sebou i Slavia, která odcestovala do Bulharska na Ludogorec Razgrad.

V utkání byla favoritem a fanoušci doufali, že nedopustí žádné překvapení a dojde si pro tři body, které jsou více než důležité, pokud chtějí Sešívaní pomýšlet na nejlepší osmičku a tím i přímý postup.

Slavia si zápas hlídala od první minuty a po vedení ji poslal osm minut před koncem poločasu Matěj Jurásek, který si hodil míč na levačku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ve druhém poločase na něj navázal Mojmích Chytil a Slavia vyhrála 2:0.

Trpišovský o Juráskovi

„Rozhodli jsme se nastoupit jen s jedním hrotem, vzniklo jedno místo a my se rozhodli pro něj. Přemýšleli jsme, že typologicky by to mohl být zápas pro něj. Že to nebude taková řežba jako v lize a on se dostane do příležitosti na posledních třiceti metrech, kde je silný.

Prvních dvacet minut se dostával do defenzivy, jednou mu tam utekl jeho hráč, ale jinak bylo vše v pořádku. Po období, které to pro něj nebylo úplně šťastné, pracoval dobře dozadu, obětoval se. Jsem za něj rád, jeho největší problém je v konzistenci výkonů,“ řekl trenér Trpišovský na tiskové konferenci.

Trpišovský s jeho výkony delší dobu nebyl spokojený a Jurásek nastupoval spíše sporadicky. V Bulharsku jej ale svým přístupem potěšil. „I on cítí obrovskou konkurenci a ví, že všichni hráči mají dobrou formu. Emoce od něj vyžadujeme. Má nesporný talent, velkou fotbalovost a chceme, aby k tomu přidal i tyto stránky.

Dnes tomu tak bylo. Pomůže mu to k budoucímu přestupu do zahraničí, který, jak všichni doufáme, ho čeká. Dnes bojoval o své místo na slunci, a to mu rozhodně pomohlo,“ dodal.

Zdroj: SK Slavia Praha