Trpišovský musí skončit, k čemu je Tijani? Fanoušci Slavie reagují na remízu se Spartou a požadují změny

Byl to dost možná nejdůležitější utkání probíhajícího ročníku Fortuna ligy. Slavia potřebovala v sobotním derby pražských „S“ nejlépe vyhrát. A ačkoliv měla zhruba půlhodinovou přesilovku, Spartě nakonec nedokázala vstřelit gól. Jak reagují fanoušci sešívaných? Jindřich Trpišovský podle nich musí skončit.

Pražská Slavia měla pro zápas se Spartou jasně daný cíl. V rámci boje o mistrovský titul potřebovali v přímé bitvě nejlépe vyhrát, aby se právě na vedoucí celek soutěže dotáhla na rozdíl jednoho bodu.

Jenže v prvním poločase měli více ze hry domácí, Jindřich Staněk ale svůj tým skvělými zákroky podržel. Největší šanci na skórování měli sešívaní v době, kdy se Lukáš Haraslín nechal poměrně zbytečně vyloučit za ostrý zákrok na Davida Douděru.

Slavia tedy hrála zhruba půlhodinovou přesilovku, během které si místy vytvořila solidní tlak. Do velkých šancí se dostal Christos Zafeiris, Mojmír Chytil, Matěj Jurásek nebo v závěrečných minutách také Muhamed Tijani.

Jenže byť několik míčů skutečně zamířilo mezi tři tyče, tam byl připravený brankář Sparty Peter Vindahl. Netřeba dodávat, že se poslední derby v sezóně neslo v duchu vskutku velkých emocí.

Slávisté každopádně nedokázali překonat obranu městského rivala a na Letné remizovali 0:0. Tři kola před koncem soutěže tak stále ztrácí čtyři body. Jindřich Trpišovský označil výkon z druhé půle za dobrý, sešívaným podle jeho slov chyběl kousek ke gólu.

Trpišovský musí skončit. Jak na remízu se Spartou reagují fanoušci Slavie?

„Krásná ukázka toho, co nám chybí celou sezónu, a to je kreativita a umět přejít přes hráče. Jestli se dál budou nakupovat hráči, jako třeba je Vašulín v plánu, tak to bude pořad stejné,“ píše jeden z fanoušků Slavie pod příspěvkem SKS oznamující bezgólovou remízu.

„Mohl bych znát, jaký měla Slavia plán? Potřebuje vyhrát a hraje 60 minut nakopávané balony na útočníka, který je tam sám a místo napadání čekají na půlce… Já doufal, že na ně Slavia vlítne a bude je točit. Tohle byla ostuda. Kdyby je vařili a prohráli 2:1, byl bych v pohodě,“ komentuje Filip Fuchs rovněž na platformě X.

„Je to fakt slaboučké. Práce s balonem a schopnost něco vymyslet je u většiny hráčů fakt bídná. Je třeba to pročistit, a to výrazně. Třeba takový Tijani je útočník tak do Teplic,“ má jasno další z příznivců pražského klubu.

Podobně přitom reaguje opravdu mnoho fanoušků úspěšného pražského celku. Vadí jim výkonnost nejen Tijaniho, ale například také Masopusta. Kritizují dlouhodobý problém Slavie co se kreativity týče a požadují i další změny.

„Jindřich Trpišovský musí skončit. Dnes to byl jen další důkaz toho, že týmu už nemá co dát. Nemáme rozdílového hráče a útok je neefektivní, když zápas rozhoduje jedna tutová šance. Titul jsme však ztratili jinde, a to v Plzni a doma s Olomoucí. Máme problém s mentálním nastavení do důležitých zápasů,“ dodal Vilju Harju.

Zdroj: Fortuna liga, SK Slavia Praha – X