Spojte se s námi


La Liga

Top 10 nejdražším přestupům tohoto léta dominovaly španělské velkokluby

Publikováno

dne

Každý rok se šplhají sumy za fotbalové hráče výše a výše. Během letošního léta jsme se dočkali hned několika hodně hodnotných přestupů v pěti nejlepších evropských soutěžích. Zde vám představujeme deset největších podle serveru transfermarkt.com.

10. Joao Cancelo (Manchester City) – 65 mil. eur

Manchester City je vždy jedním z nejpilnějších týmů při přestupovém období a nebojí se utrácet velké sumy i za obránce. To ukázal třeba v roce 2017, kdy za Mendyho, Laporta, Walkera i Danila utratil dohromady okolo 200 milionů eur. Právě poslední jmenovaný ale uvolnil v týmu kouče Guardioly místo pro Joaa Cancela.

Danilo se přesunul do Juventusu, odkud pětadvacetiletý krajní bek Cancelo putoval do Manchesteru City. Nebyla to však rovnocenná výměna. Úřadující anglický mistr musel za odchovance Benfiky Lisabon a bývalého hráče Interu Milán a Valencie zaplatit dohromady asi 65 milionů eur.

9. Rodri (Manchester City) – 70 mil. eur

Ještě o něco více peněz si musel Manchester City připravit na přestup Rodriho z Atlétika Madrid. Trenér Guardiola je velkým obdivovatelem tohoto španělského defenzivního záložníka, a proto měl také Rodri hned od začátku připravené místo v nabité záložní řadě City.

Při svém debutu v Premier League se, na rozdíl od většiny nově příchozích hráčů, prezentoval možná až příliš tvrdou hrou s větším množstvím faulů. Adaptace v nové soutěži mu nedělá problém, a pro Citizens je tak velmi důležitou postavou ve středu pole hned od samého začátku sezony.

8. Frenkie de Jong (Barcelona) – 75 mil. eur

Slavný Ajax Amsterdam zaznamenal po delší době velký úspěch na evropské scéně. Po účasti v semifinále Ligy mistrů s velice mladým týmem se velké kluby začaly intenzivně zajímat o talenty z holandského celku.

Skvělé angažmá získal dvaadvacetiletý střední defenzivní záložník Frenkie de Jong. Jeho služby si zajistila slavná Barcelona a do kasičky Ajaxu putovalo 75 milionů eur.

7. Nicolas Pépé (Arsenal) – 80 mil. eur

Velice zajímavou postavu do ofenzivních řad získal v posledním přestupovém období Arsenal. Křídelník Pépé zažil v dresu Lille skvělou sezonu, ve které si připsal na svůj účet 23 branek a 12 asistencí.

Svůj tým tak dovedl k úžasnému druhému místu v Ligue 1 a jeho cena raketově stoupla. Arsenal, který neměl letos v létě k dispozici velké množství financí, si nákup čtyřiadvacetiletého Francouze musel rozložit do splátek na pět let. Teď je řada na Pépém, aby Gunners ukázal, že se za takové peníze vyplatil.

6. Lucas Hernández (Bayern Mnichov) – 80 mil. eur

Největším přestupem v německé Bundeslize byl příchod Lucase Hernándeze do Bayernu Mnichov. Vedení bavorského klubu za francouzského obranného univerzála poslalo do Atlétika Madrid 80 milionů eur.

Vzhledem k přeskupení obranných řad, zastává Hernández v Bayernu Mnichov místo středního obránce. Ve třiadvaceti letech je stále velkým příslibem do budoucna.

5. Matthijs de Ligt (Juventus) – 85 mil. eur

Největší bitva na přestupovém trhu z úspěšného týmu Ajaxu Amsterdam se strhla o teprve dvacetiletého kapitána týmu. Během uplynulé sezony ukázal na místě stopera nesmírnou vyspělost vzhledem ke svému věku.

Matthijs de Ligt měl solidní nabídku z řady klubů. Nakonec si vybral Juventus, kde si bude moct zahrát společně s Cristianem Ronaldem, který ho sám po vzájemném reprezentačním utkání žertovně pobízel k přestupu ke Staré dámě.

4. Harry Maguire (Manchester United) – 87 mil. eur

Nejdražší posilou letního přestupového období roku v Premier League se stal stoper Harry Maguire. Jeden z hlavních strůjců úspěchu Ranieriho Leicesteru se dočkal velkého angažmá v Manchesteru United, kam odešel za 87 milionů eur, což z něj činí nejdražšího obránce všech dob.

Šestadvacetiletý stoper má za úkol společně s Wan-Bissakou vyztužit defenzivní řadu Red Devils, s níž kouč Solskjaer nebyl úplně spokojen. Zatím se mu to daří velmi dobře, a fanoušci Manchesteru United tak nemusí litovat této obrovské investice, ohledně které zaznělo mnoho pochybností.

3. Eden Hazard (Real Madrid) – 100 mil. eur

O možném přesunu Edena Hazarda do Realu Madrid se mluvilo už delší dobu. Jedna z největších hvězd Premier League se po osmi sezonách v Chelsea dočkala svého vytouženého přestupu, za který londýnský klub inkasoval přibližně 100 milionů eur.

V přípravě všechny stihl vyděsit svoji viditelnou nadváhou a se svým novým číslem „7“ ještě za Bílý balet nenaskočil do soutěžního utkání. Zaplnit mezeru po legendarním Ronaldovi pro něj bude téměř nadlidský úkol. Fotbalové umění zkušeného osmadvacetiletého Belgičana je však nepopiratelné.

2. Antoine Griezmann (Barcelona) – 120 mil. eur

Dlouho očekávaný odchod hvězdného Francouze Griezmanna do Barcelony se po dlouhých tahanicích mezi oběma kluby nakonec přeci jen udál. Hrdina madridského celku z posledních sezon si téměř vydupal přesun do katalánského velkoklubu v hodnotě 120 milionů eur.

Při absenci Dembelého i Messiho zažil Griezmann povedený vstup do svého nového angažmá, když po nevydařeném utkání s Bilbaem zazářil proti Realu Betis a podílel se na třech brankách svého týmu.

1. Joao Félix (Atlético Madrid) – 126 mil. eur

Přestupovým rekordmanem léta 2019 je nejmladší hráč z celého výčtu. Teprve devatenáctiletý talent Joao Félix přišel do Atlétika Madrid právě jako náhrada za Griezmanna. Tento obchod vynesl Benfice Lisabon neuvěřitelných 126 milionů eur!

V portugalsku zaujal ve své první sezoně s A-týmem osmnácti brankami a obrovským potenciálem, který začíná ukazovat už i ve svém novém působišti. Fanoušci i experti od něj očekávají velké věci. Pro mladého útočníka ale bude klíčové odolat tlaku, jenž je na něj díky takové obrovské přestupové sumě vytvářen.

Reklama

Oblíbené