Tomáš Chorý sestřelil Albánii! Útočník Slavie dvěma góly rozhodl o důležité výhře v Lize národů. Za hosty nastoupili i dva hráči Sparty

Česká reprezentace porazila Albánii díky dvěma brankám, které vsítil Tomáš Chorý. Forvard Slavie tak rozhodl o důležité výhře, která Česko vrátila do hry o první místo skupiny. Za hosty nastoupili hned dva hráči z pražské Sparty – Qazim Laci a Indrit Tuci.

• Třetí utkání Ligy národů mezi Českem a Albánií skončilo 2:0 pro domácí
  • Obě branky českého týmu vstřelil útočník Slavie Tomáš Chorý
  • Za Albánii nastoupili hned dva hráči pražské Sparty

Po výplachu 1:4 v Gruzii a šťastné domácí výhře nad Ukrajinou (3:2) nastoupili čeští reprezentanti do třetího utkání Ligy národů. Albánie historicky nepatří mezi oblíbené soupeře našeho týmu.

V předešlých třech střetnutích Češi zvítězili pouze jednou a naposledy v Tiraně podlehli vysoko 0:3. V pátek večer ale svěřenci Ivana Haška vykročili do utkání velmi dobře.

Trenér domácího týmu vyslal na trávník stadionu pražské Sparty hned čtyři hráče Slavie, a to včetně Jana Bořila, který se do reprezentace vrátil po více než třech letech.

V sestavě nechyběli ani hráči, kteří se osvědčili proti Ukrajině, tedy středopolař Lukáš Červ či křídelník Václav Černý, který o víkendu vstřelil v dresu skotských Rangers dvě branky.

Na svém domácím hřišti byl zcela výjimečně hostem záložník Sparty Qazim Laci, který už ve třetí minutě sledoval, jak se dostal domácí celek do vedení. Míče, který se odrazil od Černého totiž ve vápně skvěle využil Tomáš Chorý. Forvard Slavie se akrobaticky prosadil a zapsal svůj třetí gól v devátém startu za národní tým.

Tomáš Chorý se prosadil i podruhé

Češi během prvního poločasu skvěle drželi míč a soupeřům umožnili pouze několik brejkových situací, které ale Albánci moc dobře nevyřešili.

Naopak na konci úvodního dějství mohl skóre ve prospěch domácích navýšit opět Chorý, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil. Do poločasové kabiny si tak musel připravit proslov spíše brazilský lodivod Albánie Sylvinho.

A ke svým svěřencům promluvil padesátiletý odborník důrazně, protože na trávník epet Arény se vrátila jiná Albánie. Balkánci byli rázem mnohem více důrazní a po zbytečné ztrátě Černého dokonce mohl srovnat Jasir Asani. Svůj brejk ale nevyřešil dobře a vysoko přestřelil Kovářovu branku. Po hodině hry ale rozkvět Albánců utnul svojí druhou trefou explzeňský střelec Chorý.

Devětadvacetiletý odchovanec olomoucké kopané byl v pokutovém území nebráněný a tak neměl problém hlavou zužitkovat precizní centr Vladimíra Coufala. Hned jak dozněly české oslavy, dostal se na hřiště další hráč Sparty. Indrit Tuci si tak ve čtyřiadvaceti letech zapsal svůj premiérový start za A tým své země.

Na konci zápasu tak na hřišti běhali tři hráči Sparty, ale pouze jeden v českém dresu (Martin Vitík). První střela Albánců na bránu přišla až v 76. minutě, ale stála za to. Kristjan Asllani svůj pokus krásně kroutil k levé tyči, ale Kovář předvedl parádní zákrok a uhájil své čisté konto. Češi už výhru 2:0 uhájili a důrazně se tak vrátili do hry o postup ze skupiny.

Zdroj: UEFA, ČT sport