Chance Liga

Tomáš Chorý podal komplexní výkon, chválil svého penaltového střelce Jindřich Trpišovský. Slavia porazila Plzeň jasně 3:0, ale počítá i ztráty

Jednou z hlavních postav utkání devátého ligového kola mezi Slavií a Plzní (3:0) byl někdejší útočník Západočechů Tomáš Chorý, který proměnil penaltu. Kouč Trpišovský svého svěřence pochválil za komplexní výkon. Po výhře ale sešívaní počítají také ztráty.

• Slavia porazila ve šlágru 9. ligového kola Plzeň 3:0
  • Branky vstřelili Bořil, z penalty Chorý a Lukáš Provod
  • Kouč Trpišovský po zápase chválil přístup Tomáše Chorého

Červenobílý národ má po jednoznačném vítězství nad silnou Plzní rozporuplné pocity. Triumf 3:0 potvrdil vedení sešívaných v ligové tabulce. Navíc ho svěřenci Jindřicha Trpišovského dosáhli po skvělém výkonu. Na druhou stranu se jim ale zranil Igoh Ogbu.

Klíčový stoper nechyběl v dosavadním průběhu sezony ani minutu, nyní má ovšem zlomený jařmový oblouk. Když ho ve 24. minutě střídal David Zima, Slavia už vedla po trefě kapitána Jana Bořila 1:0. Druhou branku přidal z penalty Tomáš Chorý, třetí pak Lukáš Provod.

„Tomáš má dost zkušeností, určitě to ale pro něj nebylo jednoduché, nebylo by pro nikoho. V Plzni něco odvedl, má k ní vztah. Tomáš byl skvěle nastavený, vyzdvihl bych i jeho běžecký výkon, některé věci potřebujeme od něj jinak, než byl zvyklý,“ pochválil Chorého Trpišovský.

Tomáš Chorý byl dobře nastavený, řekl Trpišovský

Devětadvacetiletý reprezentant bezpečně proměnil ve 45. minutě pokutový kop a vstřelil tak svou čtvrtou branku v červenobílém dresu. Slavia tak vyřešila velmi silnou Viktorii Plzeň v podstatě do poločasu. A výrazně jí pomohl právě explzeňský forvard, který se po trefě příliš neradoval.

„Dnes podal Tomáš komplexní výkon, byl platný v ofenzivě, v napadání. Ustál penaltu, je vidět, že byl dobře nastavený. Něco jsme si v týdnu řekli, ne moc, viděl jsem jeho koncentraci. Hodně nám pomohl, soustředil se jen na fotbalové věci,“ dodal Trpišovský.

Hráč, jehož přestup do Edenu způsobil během léta velké pozdvižení, tak potvrdil svou dobrou formu z posledních dnů. Kvalitní tříbodový výkon týmu z Vršovic ovšem pokazilo zranění Ogbua a zřejmě také liberijského středopolaře Oscara, který šel o poločase ze hřiště.

„Střídání bohužel nebylo preventivní. Dostal nepříjemnou stoličku, naštěstí nespadl na ruce, ale otřes to byl značný. Narazil si bok a stehno, snad to nebude nic vážného,“ řekl na adresu klíčového záložníka Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha, O2 TV Sport