Spojte se s námi


Bojové sporty

Tohle je úsměvné. Taliban v Afghánistánu zakázal MMA. Je prý příliš násilné

Afghánistán, kde smíšená bojová umění získala velkou popularitu, nyní čelí nečekanému zákazu tohoto sportu. Taliban, po návratu k moci v roce 2021, postupně zavádí přísná pravidla šaríi. Nyní rozhodl o zákazu MMA kvůli jeho násilné povaze a nesouladu s islámskými hodnotami.

Publikováno

dne

Afghánistán, kde smíšená bojová umění získala velkou popularitu, nyní čelí nečekanému zákazu tohoto sportu. Taliban, po návratu k moci v roce 2021, postupně zavádí přísná pravidla šaríi. Nyní rozhodl o zákazu MMA kvůli jeho násilné povaze a nesouladu s islámskými hodnotami.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGBONUSCZ

dalších 3000Kč za vklad + extra free spiny

Chci bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Taliban zakázal MMA kvůli jeho násilné povaze a nesouladu s islámskými pravidly
  • Afghánské MMA organizace, jako AFC a TGFC, nemohou pořádat turnaje
  • Mnozí bojovníci opustili zemi kvůli zastrašování a obavám z represí

Afghánistán, tedy země, která se ještě nedávno chlubila rostoucí popularitou smíšených bojových umění, nyní zažívá temnou kapitolu ve své sportovní historii.

Po návratu Talibanu k moci v roce 2021 a následném zavedení přísné interpretace islámského práva šaría, byl MMA oficiálně zakázán. Tento krok je pro mnohé mladé Afghánce, kteří našli v tomto sportu vášeň a únik z každodenní reality, těžkou ranou.

Taliban, známý svým tvrdým přístupem k náboženským otázkám a morálce, rozhodl, že MMA je hříšný a příliš násilný sport, který nesplňuje islámská pravidla.

MMA se neslučuje s islámem

„MMA se neslučuje s šaríou, protože obsahuje násilné prvky, které jsou v rozporu s islámskými hodnotami,“ uvedl mluvčí Talibanu.

Tento zákaz znamená konec nadějí pro tisíce fanoušků a bojovníků, kteří se zapojili do rozvoje tohoto sportu v zemi. Organizace jako Afghanistan Fighting Championship (AFC) a Truly Grand Fighting Championship (TGFC) dokázaly přilákat na své turnaje obrovské davy diváků. To svědčilo o rostoucím zájmu o smíšená bojová umění.

Avšak s příchodem Talibanu bylo jen otázkou času, kdy se nad MMA začnou stahovat mračna.

Pro mnohé afghánské bojovníky je tato situace nejen zklamáním, ale i přímým ohrožením jejich bezpečnosti. Například Ahmad Wali Hotak, známý afghánský zápasník s bilancí 10-1, se snaží udržet afghánské MMA organizováním zápasů v zahraničí, ale jeho úsilí naráží na tvrdý odpor ze strany Talibanu.

Bojovníci často čelí zastrašování a hrozbám, což vedlo k tomu, že mnozí z nich raději opustili zemi.

Taliban prostřednictvím svého Ministerstva pro propagaci ctnosti a prevenci neřesti, často nazývaného „Náboženská policie“, zavedl řadu opatření, která mají za cíl omezit jakékoli aktivity, jež považuje za nemorální nebo neislámské. Taliban považuje MMA za příliš násilné a díky tomu je jedním z prvních sportů, které byly zakázány.

Zákaz MMA je dalším krokem Talibanu, který se snaží udržet kontrolu nad společností a prosazuje svá striktní pravidla bez ohledu na zájem a přání veřejnosti.

Mnozí sportovci, kteří viděli ve smíšených bojových uměních možnost zlepšit své životy a získat uznání, se nyní ocitají v nezáviděníhodné situaci. Musí totiž hledat nové cesty, jak pokračovat ve své kariéře.

Afghánistán, který se ještě nedávno zdál být na vzestupu v oblasti bojových umění, se nyní ocitá v izolaci. Otázka zní, jestli se ještě někdy MMA do této země vrátí.

Zdroj: BBC

Reklama

Oblíbené