Tohle byla paráda! Podívejte se na skvělou pyroshow, kterou ve finále Ligy mistrů rozjeli fanoušci Dortmundu

Borussia Dortmund výsledkově nezvládla letošní finále Ligy mistrů, když podlehla Realu Madrid 0:2. Za svůj výkon se ale rozhodně nemusí stydět. A stydět se za své představení nemusejí ani fanoušci německého klubu, kteří ve finále rozjeli parádní pyroshow.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Borussia letošní finále Ligy mistrů naneštěstí pro její fanoušky nezvládla. Ačkoliv byla ve většině zápasu herně lepším týmem, zejména tedy v prvním poločase, efektivnější v zakončení byli jednoduše hráči Realu Madrid.

Největší šanci Dortmundu za celý zápas zaznamenal Karim Adeyemi, jenž byl jedním z nejaktivnějších hráčů žlutočerných. Avšak ani jeho další šance nebo příležitosti Niclase Füllkruga gólem neskončily.

To na druhé straně se hráči Bílého baletu v druhém dějství využili své šance dokonale. Vítězný gól letošního finále Ligy mistrů vsítil Dani Carvajal po rohovém kopu, který rozehrál Toni Kroos, a to konkrétně v 74. minutě.

Pojistku pak po velké chybě Maatsena o devět minut později přidal Vinícius Júnior. Real Madrid tak slaví zisk patnácté trofeje a nadále tak potvrzuje pozici historicky nejlepšího týmu nejprestižnější klubové fotbalové soutěže na světě.

Hráči Borussie Dortmundu každopádně zaslouží za svůj herní projev pochvalu, byť to k vítězství nevedlo. Velkou pochvalu také zaslouží fanoušci BVB, kteří před startem druhého poločasu vytvořili na stadionu Wembley tuto parádní pyroshow.

Jelikož se ale použití pyrotechniky v Lize mistrů trestá, obzvlášť ve finálovém klání, může Borussia očekávat finanční pokutu. Tu z německých celků, jejichž fanoušci jsou v nejprestižnější klubové soutěži světa vždy jedni z nejaktivnějších, dostal naposledy Bayern Mnichov.

Disciplinární komise UEFA udělila bavorskému gigantovi pokutu ve výši 40 tisíc eur (necelý jeden milion korun) za použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu při utkání skupinové fáze na stadionu v Kodani.

Zdroj: UEFA, X