Tohle byl první krok z několika. Necítíme se klidněji, cílem je postup do Ligy mistrů, reaguje Lars Friis po postupu do 3. předkola

Povinnost splněna. Pražská Sparta poměrně pohodlně přešla přes předkolo Ligy mistrů, když ve dvojzápase zdolala 21násobného irského šampiona Shamrock Rovers. Trenér Sparty Lars Friis si však uvědomuje to, že celkový cíl stále není splněný.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Sparta v odvetě předkola Ligy mistrů přestřílela Shamrock 4:2
  • Letenští tak zvládli celý dvojzápas a postoupili do dalšího předkola
  • Trenér Sparty Lars Friis si uvědomuje, že celkový cíl ale stále splněn není

Přestože první zápas druhého předkola Ligy mistrů na půdě jednadvacetinásobného irského šampiona nebyl lehký, Sparta jej dovedla do vítězného konce.

Před týdnem z toho byla výhra 2:0, když se v prvním poločase nejprve trefil Veljko Birmančevič, v tom druhém přidal vítěznou pojistku Tomáš Wiesner.

V odvetě to nejprve téměř půl hodiny vypadalo na to, že to bude trvat, než se fanoušci dočkají prvního gólu. Ve 29. minutě ale zaúřadoval Victor Olatunji, který využil dobré práce letní posily Imanola Garcií, a trefou na 1:0 dodal svému týmu klid na kopačky.

Jenže tři minuty nato vyrovnal na 1:1 Aaron Greene. Před koncem prvního poločasu však Spartě vrátil vedení Mathias Ross, tedy další letní posila pražského klubu.

Na startu druhého dějství pak Shamrock rychle srovnal, přičemž se do gólové listiny znovu zapsal čtyřiatřicetiletý útočník Greene. Letenští ale nenechali nic náhodě a ihned zaregovali.

Kryštof Daněk zahrál rohový kop skvěle, na jeho centr si nejlépe ze všech naskočil Asger Sørensen a znovu tak poslal domácí celek do vedení. To pak v 71. minutě definitivně stvrdil Indrit Tuci, jenž se prosadil po asistenci Ermala Krasniqiho.

Friis nejen o postupu do 3. předkola

Kouč Sparty Lars Friis, který se po odchodu Briana Priskeho do Feyenoordu ujal trenérského žezla, tak mohl být spokojený s postupem. Jak ale dodal, do cíle je ještě dlouhá cesta.

„Není to tak, že bychom se cítili klidněji, že si zahrajeme hlavní fázi. Jedním z našich cílů je postup do Ligy mistrů. Budeme o ni bojovat, větší boj už neexistuje. Tohle byl první krok z několika. Máme velkou radost z postupu do dalšího předkola. Ještě jsme ale nedosáhli toho, čeho opravdu dosáhnout chceme,“ řekl Friis v rozhovoru po zápase.

„Mám kolem sebe skvělé lidi, kteří sledují oba týmy. Zítra se na zápas budeme dívat. Od zítra je začnu sledovat. Prioritou je ale teď páteční zápas s Duklou,“ pokračoval.

„S motivací nemáme problémy. Nejdůležitější je pro mě udržet hráče hladové. Je jedno, jestli hrajeme v Teplicích, doma s Duklou nebo v evropských pohárech. Musíme odvést svou práci. Kluky můžu jen pochválit, čtyři utkání, čtyři výhry,“ dodal závěrem.

Zdroj: UEFA, AC Sparta Praha