Titul už Manchesteru City vezme jedině Souček. Citizens zdolali Tottenham 2:0

Manchester City zvládl klíčovou dohrávku 34. kola Premier League, s Tottenhamem hrál 2:0 a vrátil se na první místo tabulky Premier League. V posledním kole s West Hamem mu stačí vyhrát jakýmkoli rozdílem.

První střelecký pokus vyslal v páté minutě domácí záložník Rodrigo Bentancur, vybojoval alespoň roh pro svůj tým. Poté převzali iniciativu hosté, ve velké šanci Phila Fodena se blýskl zákrokem Guglielmo Vicario.

To byla ojedinělá možnost, jinak byly oba týmy ve finální fázi hodně nepřesné. Ve 33. minutě se z úhlu do vápna dostal Brennan Johnson, Ederson i tentokrát vyrazil míč na rohový kop. Z něj opět nic nebylo.

Ve 38. minutě střílel na zadní tyči Joško Gvardiol, míč ale netrefil ideálně a minul. Nastavena nebyla ani minuta a do kabin se po vyrovnaném průběhu šlo za bezbrankového stavu. Fanoušci Arsenalu cítili naději.

Okamžitě po výměně stran se rychle blýskl opět Vicario, když zneškodnil gólový projektil Kevina De Bruyneho. V 51. minutě se Belgičan ukázal jakožto asistent, když před prázdnou branou našel Erlinga Haalanda.

V následujících minutách zaujal hlavně ošklivý zákrok Cristiana Romera na Edersona, po kterém musel Brazilec střídat. V 71. minutě střídajícího Stefana Ortegu prověřil Dejan Kulusevski, Němec ho však vychytal.

Devět minut nato zahodil švédský útočník další možnost po chybě v komunikaci obrany Citizens. V 86. minutě zahodil Heung Min Son samostatný nájezd, ve kterém pouze napálil Ortegu.

Hodně ho to mrzelo, a ještě více, když na druhé straně ve vápně fauloval Pedro Porro a Haaland z penalty zvýšil na 2:0. Závěr už si Citizens hlídali a po výhře mají náskok dvou bodů na Arsenal. Tottenham už čtvrtý neskončí a bude hrát příští ročník Evropskou ligu.

Zdroj: Canal+ Sport