Tipsport liga: Nezastavitelný Baník v přípravě drží 100% bilanci! Zvítězil 3x v řadě

Dnes od 14:00 byl na programu poslední zápas skupiny D zimní Tipsport ligy. Baník na hřiště poslal mix mládí a zkušeností. Hráči bojovali do poslední minuty a vyplatilo se!

Zdroj: fcb.cz

Duel dvou mužstev, která se doposud nikdy v historii nestřetla, měl od začátku jasného favorita. Byl jím Baník, který po dvou výhrách nad Prostějovem a Popradem hostil třetí klub začínající na P – Prešov.

Hned v úvodu se mohl prosadit Diop, ale skvělý centr v gól neproměnil a mířil nad břevno branky Prešova. V páté minutě a sedmé minutě byli diváci svědky šancí na obou stranách, ale skóre zůstávalo 0:0. Další šance a (neregulérní) gól z ofsajdu byly vidět po 25 minutách.

Baník se prosadil až z penalty ve 28. minutě, která byla odpískána po faulu na Milana Jiráska. K míči se postavil Martin Fillo, vybral si prostředek brány a zakončil pod břevno – 1:0.

O šest minut později kopal Baník přímý volný kop, který skončil na pravé tyči prešovské branky. Pár centimetrů chybělo ke gólu Kuzmanovičovi, jeho střela skončila těsně mimo. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro Baník.

Po přestávce slezský celek pokračoval ve skvělém výkonu, Holzer však obrovskou šanci neproměnil, brankář byl proti a v 63. se mohl společně se svými slovenskými spoluhráči radovat. Rohový kop nebyl odvrácen, na zadní tyči střílenou přihrávku do vápna dotlačili prešovští do brány – 1:1.

Baník se s remízou nechtěl smířit a bojoval až do konce. V 86. minutě se jim podařilo skórovat, ale rozhodčí zapískal faul na slovenského brankáře. Až v 88. minutě Jakub Šašinka hlavou rozhodl o výsledku 2:1!

Baník zvítězil a bez ztráty bodu postupuje do další fáze Tipsport ligy!