Chance Liga

Takhle už ne, borci! Profesorský fotbal bez zápalu! Fanoušci kritizují přístup Sparty proti Olomouci. Martin Vitík a Jaroslav Zelený předvedli hrozivé chyby

Sparta překvapivě prohrála v desátém ligovém kole doma s Olomoucí 3:2. Fanoušci Letenských kritizují profesorský fotbal bez zápalu a něco podobného už nechtějí vidět. Martin Vitík a Jaroslav Zelený se o nezdar zasloužili hrozivými chybami.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Sparta nečekaně prohrála se Sigmou Olomouc 3:2
  • Fanouškům se na sociálních sítích nelíbí přístup týmu
  • Velké chyby v utkání udělali Martin Vitík a Jaroslav Zelený

Tohle se ale opravdu ani trochu nečekalo. Úřadující mistr po koncertu v úvodním duelu Ligy mistrů (3:0 se Salzburkem) a výhře v Budějovicích (2:0), na vlastním stadionu nestačil na Sigmu Olomouc. Svěřenci Larse Friise kupili hrubé chyby a i přes závěrečný nápor podlehli 3:2.

„Nic jiného jsme si nezasloužili, hrát na pohodičku 70 minut s jednogólovým náskokem. Kolikrát už se nám to vymstilo a stejně to děláme pořád. Doufejme, že nás to nakopne na Stuttgart a na derby,“ napsal na sociální síti X uživatel Jakub Štěpán.

Sparta měla přitom zápas velmi dlouho pod kontrolou. Už ve 12. minutě šla do vedení po krásné akci, kterou založil gólman Vindahl. Dlouhý míč našel Birmančeviče a ten ho přesně nasměroval na hlavu Olatunjiho. Ve druhém poločase ale Letenské srazily hrozivé chyby.

Martin Vitík se podepsal pod dva góly

„Osmdesát minut profesorského fotbalu bez zápalu a tři individuální chyby v obraně… To se pak ten ujetý vlak těžko dohání. Tahle už ne, borci!,“ upozornil na X Tomáš Šťastný na chyby Martina Vitíka a Jaroslava Zeleného. Ten doslova daroval třetí branku Zorvanovi.

Před odchovancem Hradce Králové se ještě prosadili Yunusa Muritala a Jáchym Šíp. Oba využili zkratů reprezentačního stopera Vitíka. Ten nejprve nezvládl odhlavičkovat míč a následně nesmyslně ztratil balón na půlce hřiště a poslal Hanáky do brejku.

„Doslova odchozenej a odfláknutej zápas. Prohra zasloužená. Tímhle jsme se odsoudili k tomu, že musíme obětovat Stuttgart a do derby jít na výhru,“ připomněl na X uživatel Jiří N následující program Sparty, který je opravdu velmi těžký.

Po nezvládnutém duelu s Olomoucí hrají Letenští v úterý druhé kolo Ligy mistrů ve Stuttgartu. V neděli 6. října je potom čeká největší tuzemský zápas, derby se Slavií v Edenu. Pokud sešívaní vyhrají na Bohemians, půjdou do tohoto duelu v tříbodovém trháku.

Zdroj: O2 TV Sport, AC Sparta Praha, X