Bundesliga

Tak tohle Priske asi už neustojí! Feyenoord s Leverkusenem nestíhá a prohrává 0:4

Utkání Feyenoord vs. Bayer Leverkusen má za sebou první poločas. Domácí celek absolutně nestíhá a prohrává tak po prvním poločase 0:4. Z Feyenoordu vynikal Dávid Hancko, ale ani to nestačilo na to, aby domácí brankář nelovil balón čtyřikrát ze sítě. Brian Priske tedy má týmu určitě co říct.

• Priske má za sebou první poločas v Lize mistrů jako trenér Feyenoordu
  • Feyenoord prohrává s německým mistrem 0:4
  • Gólově se prosadil 2x Wirtz, Tapsoba a Grimaldo

Čtvrteční program v sobě zahrnuje i utkání Feyenoord – Leverkusen, které je pro české fanoušky z listiny dnešních zápasů asi nejvíce atraktivní.

V kádru německého týmu jsou totiž dva Češi, Patrik Schick a Matěj Kovář, kterého Brian Priske trénoval v mistrovské sezóně ročníku 2022/2023.

Vstup do utkání nebyl z pohledu jeho celku nejlepší, protože už v 5. minutě se prosadil supertalent Florian Wirtz. Poslal tak tým Xabiho Alonsa brzy do vedení a přidělal vrásky na čele dánskému trenérovi Feyenoordu.

Nizozemskému týmu se sice podařilo dostat celkem brzy po inkasovaném gólu balón do sítě Lukáše Hrádeckého, ale gól pro ofsajdové postavení Zerroukiho platit nemohl.

Převaha Němců byla vidět od naprostého začátku a ve 30. minutě přišla další rána v podobě gólu do prázdné brány od Alejandra Grimalda.

Krásná přihrávka na zadní tyč od Frimponga našla absolutně osamoceného Španěla, který už měl velice jednoduchou práci a poslal Leverkusen do vedení 2:0.

Šest minut poté se prosadil opět Florian Wirtz a potvrdil tak vlastní kvality na té nejvyšší úrovni. Krásně sehraný signál, u jehož konce byl Edmond Tapsoba, poslal v závěru Leverkusen už do vedení o čtyři branky.

Priske má tedy co dělat, aby nizozemský tým dostal jakýmkoliv způsobem zpět do zápasu a alespoň se pokusil o to potrápit favorita. Dost možná se ale jedná o jeden z jeho posledních zápasů na lavičce Feyenoordu.

Zdroj: UEFA, Nova Sport