Tenis

Šwiateková vyhrála French Open! Aktuální světová jednička má další grandslamový titul, na turnaji vyřadila i dvě Češky

Letošní ročník Roland Garros v rámci okruhu WTA poznal svou vítězku! Ženskou dvouhru v Paříži totiž jednoznačně ovládla polská tenistka Iga Šwiateková, která tak navázala na triumfy z let 2022 a 2023. Ve finále porazila Jasmine Paoliniovou 6:2 a 6:1.

Vstup do utkání neměla Iga Šwiateková zrovna ideální. Úvodní hru sice získala pro sebe, poté ale její italská soupeřka zabrala a vyhrála dva sety v řadě. Tím se Paoliniová dostala do vedení 2:1, které ji ale moc dlouho nevydrželo.

Aktuální světová jednička poté ovládla hned pět her v řadě a první set nakonec ovládla poměrem 6:2. Ztracené podání na začátku prvního dějství jako by polskou hráčku nakoplo a po zbytek utkání už svou soupeřku prakticky k ničemu zásadnímu nepustila.

Do druhého setu Šwiateková nastoupila v ještě drtivější formě než v setu předchozím. Vyhrála hned pět her v řadě, dvakrát své soupeřce sebrala podání.

Paoliniová pak zvítězila v šestém gamu, bylo to ale to jediné, co italská hráčka v druhém setu zvládla. Šwiateková ovládla hned následující hru a zkompletovala svůj pařížský hattrick.

Paoliniovou tak porazila jasně 2:0 na sety a navázala na triumfy z let 2022 a 2023. Závěr utkání a bezprostřední radost Šwiatekové si můžete prohlédnout v níže přiloženém příspěvku.

Šwiateková prošla letošním French Open se ztrátou pouze jediného setu. Ten jí sebrala Japonka Osakaová hned ve druhém klání na tomto turnaji.

Současná světová jednička na své cestě vyřadila i dvě české tenistky, a to Marii Bouzkovou a Markétu Vondroušovou. Sobotním vítězstvím si navíc zajistila pátý grandslamový titul.

Zdroj: WTA, Roland Garros