Šulc? Považuji ho za nejlepšího hráče, který běhá po českých trávnících, má jasno Koubek. Jak ohodnotil výhru nad Sigmou?

Viktoria Plzeň zvládla úterní dohrávku šestého kola Chance Ligy, když na svém stadionu porazila olomouckou Sigmu 2:1. Dvěma góly se blýskl Pavel Šulc, přičemž jeho kvality na tiskové konferenci po zápase ocenil kouč Miroslav Koubek.

• Viktoria Plzeň v dohrávce 6. kola Chance Ligy porazila Sigmu Olomouc 2:1
  • Dvakrát se trefil jeden z nejlepších hráčů ligy Pavel Šulc
  • Na tiskové konferenci po zápase jej velmi chválil Miroslav Koubek

Fanoušci v Doosan Aréně si na první přesný zásah museli počkat až do závěrečných minut prvního poločasu. Ten každopádně přišel ve 42. minutě, když gólový účet utkání otevřel Pavel Šulc.

Nutno dodat, že krásně mu na jeho trefu asistoval brankář Marián Tvrdoň, jenž v pěti zápasech získal už druhou asistenci.

Šulc se pak trefil ještě deset minut po startu druhé půle, a to konkrétně v 55. minutě. Tentokrát se asistentem při jeho trefě stal Lukáš Kalvach.

Za hosty sice v 89. minutě snížil Lukáš Pokorný, Sigma už však kromě korekce stavu nedokázala s výsledkem nic pořádného udělat. Západočeši tedy zvládli dohrávku šestého kola Chance Ligy a zvítězili 2:1.

V tabulce české nejvyšší soutěže momentálně se 17 body figurují na třetím místě. Na vedoucí Slavii a druhou Spartu přitom ztrácí pouze dva body.

Šulc? Nejlepší hráč, má jasno Koubek

Trenér Koubek tak mohl být po utkání velmi spokojený. A to s výkonem nejen celého týmu, ale jmenovitě například také s už zmíněným Šulcem. Okolo něj údajně nyní krouží španělské Getafe, jež do Plzně poslalo nabídku ve výši 9,5 milionu dolarů.

„Pavel je skvělý. Momentálně ho považuji za nejlepšího hráče, který běhá po českých trávnících. Dokazuje to na scéně mezinárodní i ligové. Buďme za něj rádi a doufám, že zůstane hlavně zdravý,“ prohlásil Koubek na tiskové konferenci po zápase.

„Myslím si, že jsme podali dobrý výkon a zaslouženě jsme vyhráli. Byl plný energie (závěr utkání), tempa a dynamiky. Když vedete 2:0, nemáte vyhráno a ze standardky může padnout gól vždycky. Utkání jsme si zkomplikovali tím, že jsme neproměnili další šance, které jsme měli. To ale patří k fotbalu, rozhodující jsou pro nás tři body,“ dodal trenér Viktorie Plzeň.

Zdroj: Chance Liga, FC Viktoria Plzeň