Sudí Taylor v zápase Chelsea s Bournemouthem vytvořil nový rekord Premier League! Londýňané zároveň mají problém s disciplínou

Londýnská Chelsea v sobotu v rámci čtvrtého kola anglické nejvyšší soutěže porazila Bournemouth 1:0, a to díky gólu Christophera Nkunkua z 86. minuty. Toto střetnutí ale bylo zajímavé z jiného důvodu. Sudí Anthony Taylor totiž vytvořil nový rekord Premier League.

• Chelsea v zápase čtvrtého kola Premier League porazila Bournemouth
  • Jediný gól obstaral Christopher Nkunku
  • Anthony Taylor se postaral o nový rekord Premier League

V rámci sobotního dění anglické nejvyšší soutěže zvládli skoro všichni favorité, až na Liverpool, své zápasy nad papírovými outsidery. Manchester United zvládl utkání se Southamptonem, Manchester City zvítězil v boji s Brightonem, Chelsea díky pozdnímu gólu porazila Bournemouth.

A právě poslední zmíněné měření sil přineslo zajímavý závěr. Byl to Christopher Nkunku, jenž až v 86. minutě vystřelil londýnskému celku vítězství.

Chelsea díky tomu poskočila na sedmé místo ligové tabulky, osmý Newcastle však ještě má jeden zápas k dobru. Nicméně, zápas mezi klubem ze Stamford Bridge a Bournemouthem přinesl nový rekord Premier League.

Konkrétně se o něj postaral sudí Anthony Taylor. Ten totiž v utkání rozdal čtrnáct žlutých karet, což je nejvíce v historii anglické nejvyšší soutěže právě v rámci jednoho zápasu.

Šest žlutých napomenutí sudí Taylor udělil hráčům domácího celku, osmkrát upozornil fotbalisty Chelsea. Dosavadní rekord držel zápas Tottenhamu proti Sheffieldu z 16. září 2023. Spurs zvítězili 2:1, rozhodčí Peter Bankes rozdal 13 žlutých karet.