Šťastný hrdina Německa Füllkrug: Myslím, že jsme už ukázali, čeho jsme schopní. Vyrovnávací gól nám může pomoci do zbytku turnaje

V posledním zápase skupiny A nás čekal mimo jiné i zápas Německa se Švýcarskem. Oba týmy bojovaly o první flek a nakonec se z něj raduje Německo, které v závěru spasil svou trefou Niclas Füllkrug. Ten po utkání neskrýval svou radost.

Německo na domácím turnaji zatím zcela nezáří, ale došlo si pro výhru ve své skupině A. Skotsko dokázali Němci rozstřílet poměrem 5:1, poté si poradili i s Maďary po výsledku 2:0.

Posledním soupeřem byl tým nejsilnější, a to Švýcarsko. To už vědělo, že má postup jistý a hrálo o první místo. K tomu nebylo daleko, protože od 28. minuty vedlo.

Gólem se o to postaral útočník Boloňi Dan Ndoye. Dlouho se zdálo, že si Švýcaři dojdou pro cenné vítězství, ale ve druhé nastavené minutě dokázal vyrovnat hrdina Niclas Füllkrug.

Útočník Borussie Dormund tak uhájil neporazitelnost Německa a zároveň cenné první místo ve skupině. Navíc to byla jeho druhá trefa na turnaji, díky čemuž je společně s dalšími třemi hráči nejlepším střelcem EURA.

„Je to pro nás jako tým skvělý moment, který může být rozhodující. Nebyl to vyřazovací zápas. Za normálních okolností nás nebudou čekat žádní lehcí soupeři. Ale pokud se chcete stát mistry Evropy, musíte porazit ty opravdu dobré.

Zejména Dánsko, Slovinsko a Srbsko jsou vždy schopny překonat samy sebe. Ale myslím, že jsme už na turnaji ukázali, čeho jsme schopni,“ řekl po zápase útočník Německa.

„Vyrovnávací gól byl moment, který nám může pomoci se vším na turnaji, atmosférou v týmu a také s euforií v zemi. Byl to velmi dobrý pocit a ulevilo se mi, že jsme tu radost mohli zažít jako tým,“ dodal.