Srbsko získalo bod díky gólu v nastavení! Oslavy si mohl užít i střídající Birmančevič

Skupina B se přechyluje do své poloviny a nyní je za námi souboj Slovinska se Srbskem. Favoritem byli Srbové, kteří jsou po zápase šťastnějším týmem. V nastavení totiž vyrovnali a udrželi naděje na postup.

Slovinci mohou být s prvním zápasem v podstatě spokojeni. Dokázali bodovat s favoritem z Dánska a udrželi tak své naděje na postup ze skupiny.

To Srbové v úvodu padli s Anglií, která je favoritem celého turnaje. Obdrželi nicméně pouze jeden gól, což se jim může hodit do zbytku skupiny. Se Slovinskem ale potřebovali minimálně neprohrát.

První šanci měl už ve 4. minutě Slovinec Adam Gnezda Čerin, skvěle jej nicméně vyčapal Predrag Rajkovič. Ten svůj tým zachránil i v 8. minutě po pokusu Jana Mlakara.

Po necelé půlhodině hry zazlobili i Srbové, přesněji Dušan Vlahovič. Ten si naskočil na centr a jeho hlavičku brankář dokázal vytěsnit. Podobné to bylo o pár minut později, hlavička Aleksandara Mitroviče nicméně mířila vedle branky.

Ve 38. minutě napálil Slovinec Timi Max Elšnik tyč a k dorážce se poté dostal Benjamin Šeško, který ale zazmatkoval a netrefil odkrytou branku. Na druhé straně proti Mitrovičovi uspěl Jan Oblak.

Ten proti stejnému hráči zasáhl i krátce po návratu na trávník ve druhém poločase. Mitrovič měl šanci za šancí, tu další neproměnil v 51. minutě.

Gól nabídla až 69. minuta, kdy Elšnik našel volného Žana Karničnika a ten dopravil míč do prázdné branky. Slovinsko rázem vedlo a za tohoto stavu by mělo blízko postup ze skupiny.

Srbové od té doby ještě více zabrali a Mitrovič neproměnil další velkou šanci. V 72. minutě trefil pouze břevno. Sergej Milinkovič-Savič poté z blízkosti hlavičkoval těsně vedle branky.

Na poslední desetiminutovku naskočil i křídelník Sparty Veljko Birmančevič, který si mohl užít oslavy v nastavení, kdy vyrovnal Luka Jovič. Srbové mají po remíze 1:1 stále šanci na postup, Slovinci se o něj sami připravili.