Spartu čeká v příštím zápase Ligy mistrů opravdová prověrka! Stuttgart udělal neuvěřitelný progres, varuje Rosický

Pražská Sparta se minulý týden po dlouhých letech představila v hlavní fázi Ligy mistrů. Zápas jí dopadl skvěle, když Red Bull Salzburg porazila 3:0. Jejím dalším soupeřem bude ambiciózní VfB Stuttgart, o kterém v rozhovoru pro Bild promluvil Tomáš Rosický.

• Sparta zaznamenala velmi dobrý vstup do ligové fáze Ligy mistrů
  • Rakouský Red Bull Salzburg porazila 3:0, v úterý ji však čeká ještě těžší kalibr
  • O kvalitách a progresu Stuttgartu promluvil sportovní ředitel ACS Tomáš Rosický

Pražská Sparta vstoupila do ligové fáze tohoto ročníku slavné Ligy mistrů opravdu skvěle. Na Letnou totiž přijel Red Bull Salzburg, jenž měl před zápasem měl plnit roli papírového favorita. Ovšem v realitě tomu bylo zcela jinak.

Letenští vstoupili do zápasu výborně, když už v druhé minutě rozvlnil síť za brankářem Janisem Blaswichem Kaan Kairinen. V závěrečných minutách první půle už to bylo 2:0, když se po asistenci Filipa Panáka trefil Victor Olatunji.

No a pojistku v podobě třetí branky přidal v druhém poločase Qazim Laci. Sparta tak po velmi cenné výhře 3:0 přispěla dalšími body do koeficientu.

Dalším soupeř však bude ještě zvučnějšího rázu, Sparta totiž příští týden v úterý vyjede do Stuttgartu. Ten v německé Bundeslize platí za velmi kvalitní a ambiciózní celek, pro letenské tak půjde o skutečnou výzvu a evropské měřítko.

Nadcházejícímu soupeři Sparty se zatím sice v lize tolik nedaří, když po čtyřech zápasech a získaných sedmi bodech figuruje až na sedmém místě bundesligové tabulky.

Loni však Stuttgart skončil druhý, a to sice se 17bodovou ztrátou za mistrovským Leverkusenem, ovšem o bod před třetím Bayernem. VfB se ale rozjíždí, o minulém víkendu totiž smetlo Borussii Dortmund vysoko 5:1.

Rosický o úterním soupeři Sparty

Na adresu Stuttgartu tak v rozhovoru pro německý magazín Bild promluvil sportovní ředitel pražského klubu Tomáš Rosický. Toho práce, kterou Stuttgart předvedl, dá se říci fascinuje.

„VfB prošel v posledních dvou letech neuvěřitelným vývojem – od sestupu až po postup do Ligy mistrů. Při pohledu zvenčí to není náhoda. Tým má jasnou strukturu a skvělého trenéra v osobě Sebastiana Hoeneße, který v něm zanechal výraznou stopu,“ uvedl Rosický.

„Ze zkušenosti vím, že nestačí mít jen špičkového trenéra, ale je potřeba i velmi dobrý management. Ve Stuttgartu je to případ sportovního šéfa Fabiana Wohlgemutha a velmi dobře si to spolu sedí. Podepsat někoho, jako je například Deniz Undav z Brightonu, nebylo nejhorší rozhodnutí. Stuttgart dobře nakupoval a dobře prodával,“ dodal bývalý reprezentant.

Zdroj: UEFA, Bundesliga, VfB Stuttgart, Bild