Sparta v generálce na ligu remizovala se Salzburgem 2:2, Slavia rozstřílela i díky hattricku Juráska Žilinu 5:1

Sparta má za sebou generálku na Chance Ligu. V Rakousku se utkala se silným Salzburgem, ve kterém nastupuje mnoho světových fotbalových nadějí. V kombinované sestavě nakonec remizovala 2:2. Výhru naopak slaví Slavia, která udolala Žilinu poměrem 5:1.

• Sparta remizovala v generálce se Salzburgem 2:2
  • Trefili se Daněk s Olatunjim
  • Slavia narozdíl od ní slaví výhru nad Žilinou

Po vysoké porážce s Bröndby vyzvala Sparta v generálce na ligu neméně silný Salzburg. Jeden z nejlepších týmů Rakouska má ve svém kádru mnoho nadějných hvězd a prošli jím v poslední době hráči jako Erling Haaland či Dominik Szoboszlai.

Sparta nebyla favoritem, šance obou celků ovšem sázkové kanceláře viděly podobně. Problém byl ale v tom, že pražský klub nastoupil opět v pořádně pozměněné sestavě a nenastoupil jediný reprezentant. Zatímco někteří už s týmem trénují, Haraslín s Preciadem se k týmu teprve připojí.

Už start utkání nám ale ukázal, jak na tom Sparta v tomto složení je. Už v páté minutě trefil Terzič břevno a tři minuty poté jsme viděli úvodní gól. Postaral se o něj Gloukh, který ve skluzu poslal balon k pravé tyčce gólmana Vindahla.

Sparta ale poměrně brzy vyrovnala. Kryštof Daněk se za vápnem dostal k míči a krásnou technickou střelou vymetl pavučinu. Ve 21. minutě ukázal svou formu Vindahl, který pohotově vytěsnil pokus Neneho. Stejný fotbalista jej ale překonal pět minut na to.

Poslední větší šanci v prvním poločase měl Gloukh, který z vápna trefil tyč. Salzburg tak vyhrál první poločas po zásluze 2:1. Ve druhém poločasu se hrálo v pomalejším tempu, Rakušané navíc vystřídali celkem sedm hráčů.

První větší šanci měl v 69. minutě Forson, jehož pokus ale opět skvěle vyčapal Vindahl. V 81. minutě už se mohla radovat Sparta, za kterou se trefil po úniku důrazný Olatunji. Další šanci už zápas nenabídl a oba týmy se rozloučily s remízou 2:2.

V souběžně hraném utkání generálku sehrála i pražská Slavia. Ta v Rohrbachu vyzvala slovenskou Žilinu a narozdíl od Sparty se radovala z vítězství 5:1. Postupně se trefili Zima, Fila a poté třikrát Jurásek.

Zdroj: Livesport, Sparta Unlimited