Sparta si zahraje čtvrté předkolo Ligy mistrů, proti FCSB si ale výrazně zkomplikovala cestu za postupem! Hrdinou Veljko Birmančevič

Sparta bojovala o účast v závěrečném předkole Ligy mistrů proti FCSB, velmi známému soupeři. Na Letné sice nepředvedla ideální výkon, jenže to napravila v Rumunsku. K postupu ji dovedl šestadvacetiletý křídelník Veljko Birmančevič.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

Na Letné se zrodila stejně jako před šesti lety remíza 1:1. Na vedoucí gól hostů reagoval dvanáct minut před koncem základní hrací doby střídající Victor Olatunji, který hraje ve skvělé formě.

Možná i díky tomuto zásahu si vysloužil místo v základní sestavě trenéra Larse Friise. Naopak jen na lavičce náhradníků zůstal Jan Kuchta. Na ni se objevil také kapitán Filip Panák, jenž se vrací po zdravotních problémech.

Dvougólový Birmančevič hrdinou

Na první gól se nemuselo dlouho čekat, přišel totiž již ve třinácté minutě. Drtivá většina fanoušků na Stadionulu Steaua však neměla důvod k radosti. Po rohovém kopu hostů došlo k velkému závaru v pokutovém území a nejlépe se zorientoval Veljko Birmančevič.

Srbský křídelník se po faulu na Victora Olatunjiho ujal také exekuce pokutového kopu. Ten proměnil s velkým přehledem, brankáře poslal na druhou stranu a Spartě zařídil již dvougólový náskok.

Osm minut před koncem úvodního dějství ještě navýšil náskok letenských Lukáš Haraslín po nádherné střele na zadní tyč. Srbský reprezentant si tentokráte připsal asistenci.

Po změně stran dodal zápasu náboj gól šestadvacetiletého Dariuse Olaruho po střele ze střední vzdálenosti. Úřadující šampion nejvyšší rumunské soutěže tak alespoň ještě vykřesal naději na postup.

Následující minuty po inkasovaném gólu ale Sparta zvládla na výbornou. Ačkoliv hosté nehráli příliš s míčem na svých kopačkách, soupeře nepouštěli do vyložených příležitostí. A čas běžel pro FCSB velmi rychle.

Pět minut před koncem základní hrací doby ale přišlo snížení. Po centru Olaruho se v pokutovém území zjevil nehlídaný Edjouma a neměl výraznější problém uklidit míč hlavičkou za záda dánského gólmana Vindahla.

V závěrečných minutách už ale FCSB nedokázalo vyrovnat a Sparta se tak může radovat z postupu do čtvrtého předkola. V něm se utká se švédským týmem Malmö FF.

Zdroj: Nova Sport 1