Sparta s Bröndby schytala bůra a padla 2:5! Utkání bylo ukončeno předčasně kvůli počasí

Tak tenhle zápas se Spartě moc nepovedl. Po dvou výhrách na Letné odcestovala na soustředění do Německa a za hranicemi v Rakousku se postavila Bröndby Kodaň. Už v poločase ale prohrávala 0:4 a schylovalo se k debaklu, Sparta ale nakonec dokázala snížit na konečných 2:5.

Tak tenhle zápas se Spartě moc nepovedl. Po dvou výhrách na Letné odcestovala na soustředění do Německa a za hranicemi v Rakousku se postavila Bröndby Kodaň. Už v poločase ale prohrávala 0:4 a schylovalo se k debaklu, Sparta ale nakonec dokázala snížit a padla 2:5.

Sparta na úvodu přípravy absolvovala dva přátelské zápasy, ve kterých vždy slavila výhru. Na Letné porazila švédský AIK Stockholm 3:1 a Trnavu poté poměrem 3:0. Následně se přesunula na soustředění do Německa.

Nedaleko od hranic v Rakousku poté sehrála další zápas přípravy, který je již minulostí. Soupeřem bylo dánské Bröndby Kodaň a kdo čekal jasnou výhru Sparty, nemohl být dál od pravdy. Ta totiž i nadále neměla k dispozici reprezentanty a bylo to znát.

Od startu utkání byla u míče téměř vždy pozdě a soupeř si dělal co chtěl. Hořela zejména obrana, která během poločasu inkasovala hned čtyřikrát. Postupně se trefili Vallys, Lauritsen, Bundgaard a opět Vallys.

Sparta musela něco změnit, pokud chtěla alespoň snížit debakl, který během úvodní pětačtyřicetiminutovky inkasovala. V poločase poslala na hřiště gólmana Vorla, záložníka Pavelku a útočníka Tuciho.

Po necelé hodině hry poté přišli i další a nakonec to neslo ovoce! V 68. minutě dostal míč do sítě navrátilec z hostování Schánělec a hned po rozehrávce Sparta snížila na 2:4, když se z trefy radoval Sadílek.

Bröndby ale poté opět skórovalo, přesněji Suzuki. Zápas byl předčasně ukončen po dohodě obou realizačních trenérů v 82. minutě kvůli počasí.

Kvalitní výkon předvedl Krasniqi, pochvalu si naopak nezaslouží Wiesner či Uhrinčať. Sparta bude chtít své zaváhání napravit už za tři dny, kdy hraje s rakouským Salzburgem.

Sestava Sparty: Vindahl (C) – Uhrinčať, Panák, Zelený – Wiesner, Sadílek, Solbakken, Ryneš – Krasniqi, Olatunji, Daněk, z lavičky přišli Vorel, Suchomel, Mejdr, Večerka, Kukučka, Tuci, Pešek, Mokrovics, Schánělec

Zdroj: AC Sparta Praha