Sparta rozhodla o triumfu v Hradci Králové už v prvním poločase. Svůj účet si v české lize otevřela nejdražší posila

Pražská Sparta rozhodla o svém vítězství v sedmém ligovém kole už v prvním poločase. V Hradci Králové zajistily triumf branky Haraslína a Rrahmaniho, který si jako nejdražší posila Letenských otevřel svůj účet v české lize.

• Sparta po postupu v Lize mistrů vyrazila do Hradce Králové
  • Výhru 2:0 zařídili už v prvním poločase Haraslín a Rrahmani
  • Pro Kosovana Rrahmaniho to byla první trefa v české lize

V úterý přerušili devatenáctiletou absenci v Lize mistrů a v sobotu na Sparťany čekala zase rutina s názvem Chance Liga. Před reprezentančí pauzou trenér Lars Friis své svěřence nešetřil a postavil téměř to nejlepší, co má nyní tým z Letné k dispozici.

Na hrotu se představila nová posila Albion Rrahmani a pouze na lavičce utkání v malšovické aréně začal Veljko Birmančevič. V sestavě ho nahradil jiný Kosovan s minulostí v Rapidu Bukurešť Ermal Krasniqi. V domácím dresu zase poprvé nastoupil Daniel Samek.

Netrvalo dlouho a favorit zápasu se ujal vedení. Míč si v pokutovém území od Rrahmaniho převzal Lukáš Haraslín a po kličce ho trochu se štěstím dopravil za záda čerstvého reprezentanta Adama Zadražila. Hradec prohrával 1:0.

Nejdražší posila zvýšila na 2:0

O chvíli později se po svém návratu na české ligové trávníky poprvé do statistik zapsal Samek. Bývalý hráč italského Lecce totiž obdržel žlutou kartu. Ještě před poločasovou přestávkou to bylo 2:0 pro hosty. Poprvé v lize a podruhé ve Spartě se trefil Rrahmani.

Poté, co na začátku druhého dějství kosovského reprezentanta nešťastně pošlapal Karel Spáčil, přišel místo něj na hřiště Victor Olatunji. A právě Spáčil mohl o malou chvíli později potvrdit pověst skvělého střelce, ale jeho rána letěla těsně vedle Vindahlovy tyče.

V 68. minutě měl nejprve šanci Olatunji, aby hned poté mohl na druhé straně snížit po Laciho chybě Petr Juliš. Vindahl byl ale na místě včas. Hra se potom opět otočila a na Zadražila se hnal střídající Kryštof Daněk. Lob se ovšem olomouckému odchovanci nepodařil.

Ve zbytku utkání sice Votroci několikrát zahrozili, ale hosté měli utkání pevně ve svých rukou. Sparta rozhodla o třech bodech už v úvodním dějství a napravila tak předchozí ligové zaváhání (2:2 se Slováckem) a před reprezentační přestávkou potvrdila vedoucí místo v tabulce.

Zdroj: O2 TV Sport