Sparta prohrála s Budějovicemi 1:2

Sparta nestačila na druholigové České Budějovice a prohrála 1:2.

Sparta od začátku zápasu ukazovala, kdo je dnešním favoritem. V 6. minutě po rohu Vatajela hlavičkoval stoper Štětina, ale brankář Křížek střelu vykryl. Tlak Sparty vyústil v branku Váchy v 18. minutě, který se trefil střelou z vápna, 0:1. Ve 32. minutě Patrik Čavoš vyslal nádhernou dalekonosnou střelu, ale Heča prsty vyškrábl míč na roh. O 3 minuty později ve vápně Sparty fauloval Štětina Táborského a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop proměnil Kladrubský, 1:1. Ve 42. minutě se po přihrávce Pulkraba ocitl v šanci Mustedanagič, který se ale díky zákroku Křížka do střelecké listiny nezapsal.

2. poločas začal lépe pro domácí. Minutu po začátku poločasu po velké chybě obrany Sparty běželi na brankáře Heču 3 hráči a po vzájemné kombinaci se trefil Pouček, 2:1. Za vydatného deště zápas pokračoval. V 66. minutě po centru Stancia z rohu neproměnil hlavou Semih Kaya. O 10 minut později se sám před brankou objevil střídající Mihailo Ristič, ale přestřelil. V 81. minutě se opět pokoušel vystřelit Ristič, ale stejně jako v předchozí šanci neuspěl. V 88. minutě netrefil hlavou branku ani Civić. V nastavení ještě předvedl nádherný zákrok brankář Heča.

Sparta i přes kvalitní výkon v 1. poločase prohrává s Českými Budějovicemi 1:2.

Sestava Sparty: Heča – Chipciu, Štetina, Kaya, Frýdek – Kanga, Mustedanagić, Vácha – Vukadinović, Pulkrab, Vatajelu.

Sestava Dynama: Křížek – Řezáč, Novák, Kladrubský, Helešic – Mršić, Čavoš, Pouček, Javorek, Pešek – Táborský.