Sparta padla! Sigma vyloupila Letnou a porazila úřadujícího mistra 3:2, rozhodly hrubé chyby Vitíka a Zeleného

Do derby může jít Sparta se ztrátou tří bodů, v pátek totiž padla se Sigmou Olomouc 2:3. Na vině jsou stopeři a jejich tři chyby po výměně stran. Pokud tak Slavia vyhraje na Bohemians, půjde do derby s náskokem tří bodů.

• Sparta inkasovala poprvé po čtyřech zápasech
  • Letenští doma ztratili v lize už podruhé
  • Sparta padla doma v lize poprvé od května 2023

Domácí začali aktivně, hned ve třetí minutě dostal míč do sítě Lukáš Haraslín, celé situaci však předcházel ofsajd. Následně nadějnou možnost zahodil Victor Olatunji, i jeho možnost však gólem neskončila.

Ve 12. minutě už letenští slavili, rychlou akci zakončil gólovou hlavičkou právě nigerijský snajpr Olatunji. Olomouc jinak se Spartou poměrně držela krok, jenže své šance nedotáhla ke střelám. Bránu v první půli netrefila.

Naopak v 17. minutě zkoušel štěstí Lukáš Haraslín, jeho pokus ale defenziva Sigmy zablokovala. Podobný scénář se opakoval v úvodním poločase ještě dvakrát, ostatní sparťané se k ničemu pořádnému nedostali.

Po výměně stran se tak pokračovalo za stavu 1:0. Navýšit náskok mohl po deseti minutách Matěj Ryneš, balón ale poslal jen do břevna. Pak dal o sobě znovu vědět Haraslín, ani několikátý pokus však vůbec neuspěl.

V 68. minutě Letná ztichla, když se po chybě Martina Vitíka dostal do šance africký útočník Yunusa Muritala a uspěl. Deset minut poté to bylo už 1:2, další zaváhání Vitíka využil střídající Jan Fiala.

A sérii chyb podpořil i Jaroslav Zelený, po jehož fatální hrubce udeřil Filip Zorvan. Sigmu pak oslabil zbytečným vyloučením Jáchym Šíp, na startu nastavení pak snížil na 2:3 Ermal Krasniqi.

Nad rámec normální hrací doby se hrálo ještě 10 minut, Sparta vyvinula na soupeře pořádný tlak. V nastavení ještě Olomouc jednou podržel brankář, Sigma ale těsné vedení udržela.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport