Sparta na úvod ligy vydřela proti Pardubicím výhru 2:1 a otočila nepříznivý průběh utkání

Sparta zvládla zápas prvního kola Chance ligy, na Letné zdolala Pardubice 2:1. Tři body se nerodily snadno, hosté vedli a měli i další šance. Rozhodla trefa Victora Olatunjiho ze druhého poločasu.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

Sparta zahrozila hned ve třetí minutě, Veljko Birmančevič ale mířil hodně nepřesně. Aktivní domácí následně dvakrát poslala do šance Victora Olatunjiho, v prvním případě bránu netrefil, ve druhém si poradil gólman.

Po 20. minutě zahodil velkou možnost Matěj Ryneš, z nadějné pozice totiž mířil nad. A tak přišel trest za neproduktivitu. Tomáš Zlatohlávek ve vápně nahrál Janu Kalabiškovi, jenž se v prvním ligovém zápase za Pardubice nemýlil.

Spartu jako by inkasování zaskočilo, zareagovat ale dokázala ve 37. minutě. Trefa Tomáše Wiesnera však nemohla platit kvůli ofsajdu. Následně se na obou stranách ukázali Vojtěch Patrák a Birmančevič, brankáři však dvakrát uspěli.

V nastavení Sparta přeci jen vyrovnala, pěkný gól Ryneše stanovil poločasové skóre 1:1. Po výměně stran letenští nadále dominovali v držení míče, ke větším šancím to ale nevedlo. Dvě akce zazdil Tomáš Wiesner.

V 59. minutě už Letná vybuchla radostí, střelu Davida Pavelky tečoval do sítě Olatunji. Čtyři minuty poté mohlo být pro Pardubice ještě hůře, náhradníka Ermala Krasniqiho však vychytal parádním zákrokem Viktor Budínský.

Letenští následně trochu povolili, Pardubice však pořádnou šanci neměly, naopak Krasniqi zahodil další nájezd. V závěru už Sparta utkání zkušeně dohrála, v nastavení soupeř už nic nevymyslel.

Sparta tak výhrou vstupuje do ligy tak, jak ji opustila, tedy na prvním místě. Zbylých 14 týmů má samozřejmě sobotní nebo nedělní zápasy k dobru, největší rivalové vyrazí na Julisku (Plzeň) a do Uherského Hradiště (Slavia).

Zdroj: Chance liga