Chance Liga

Sparta málem v Jablonci dohrávala bez vyloučeného kapitána! Proč neviděl David Pavelka červenou kartu?

Sparta je po pěti odehraných kolech Chance ligy jediným stoprocentním týmem. Obhájce titulu triumfoval také v Jablonci po gólech Haraslína a Tuciho. Ve 20. minutě se však situace pro Spartu mohla výrazně zkomplikovat, neboť kapitán David Pavelka těsně před pokutovým územím fauloval nabíhajícího si Puškáče. Proč neviděl hostující kapitán červenou kartu?

• David Pavelka fauloval Puškáče
  • Hlavní rozhodčí správně neudělil červenou akrtu
  • Sparta zůstává i nadále stoprocentní

O první gól se na jablonecké Střelnici postaral ve 38. minutě slovenský reprezentant Lukáš Haraslín, pro nějž šlo o druhou ligovou trefu. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1.

V 59. minutě se po skvělé individuální akci prosadil David Puškáč, jeho trefě ale předcházel faul na jednoho z bránících hráčů. Po konzultaci s videorozhodčím tak gól nebyl uznán.

Naopak v 68. minutě přidala druhý gól Sparta, centr Angela Preciada zužitkoval pohotovým zakončením Indrit Tuci. Videorozhodčí následně potvrdil, že se albánský útočník nenacházel v ofsajdovém postavení.

Jablonci se v 89. minutě podařilo vstřelil kontaktní gól. Průnikovou přihrávku Jana Fortelného využil šestadvacetiletý Jakub Martinec, čímž se postaral o zajímavý závěr utkání. Vyrovnat už ale tým Luboše Kozla nestihl.

Vyloučení Davida Pavelky?

Utkání hrané na severu Čech ale mohlo mít zcela odlišný průběh. Ve 20. minutě totiž špatně vyběhl Peter Vindahl, situaci pak hasil faulem kapitán David Pavelka. Hlavní rozhodčí Jan Machálek ale nechal hru plynout dál.

„Rozhodčí chybně nenařídil přímý volný kop pro domácí za podražení soupeře kolenem. Současně měl udělit Pavelkovi žlutou kartu za zmaření slibně se rozvíjející akce. Tím, že k přestupku došlo dříve, než spoluhráč útočníka domácího družstva zahrál míčem, se nejednalo o zjevnou brankovou možnost,“ uvedla komise rozhodčích.

„V případě, že by míč od spoluhráče byl již zahrán směrem k Puškáčovi a poté by došlo k přestupku, tak by se o zjevnou brankovou možnost jednalo a byla by udělena červená karta,“ zní vysvětlení.

Nechybělo tedy mnoho a kapitán Sparty David Pavelka mohl ještě během úvodního dějství zamířit pod sprchy. Pokud by se tak stalo, měl by výběr trenéra Luboše Kozla velkou šanci udržet si svoji domácí neporazitelnost.

Zdroj: Komise rozhodčích