Sparta je blízko postupu v Lize mistrů, v Irsku vyhrála 2:0

Sparta zvládla úvodní zápas druhého předkola Ligy mistrů, na půdě Shamrocku Rovers vyhrála 2:0. V každém poločase udeřila jednou, na Veljka Birmančeviče navázal po výměně stran Tomáš Wiesner.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

Úvod byl z obou stran opatrný, Sparta se neměla kam hnát a Shamrock se smířil se svou rolí outsidera. Letenští si zvykali na poměrně tvrdý fotbal soupeře a v první čtvrthodině se k ničemu pořádnému nedostali.

Až v 18. minutě se ke střele z dálky odhodlal Martin Vitík, gólman domácích ji ale dokázal vyrazit na roh. Na druhé straně naopak brankář chyboval, špatnou rozehrávku Petera Vindahla ale Irové nepotrestali.

Naopak Letenští první větší chybu soupeře potrestali. Shamrock si krátce před poločasem až příliš riskantně nahrával u vlastní brány, čehož střelou pod břevno využil křídelník Veljko Birmančevič. Sparta vedla.

Nejtěsnější vedení Sparta udržela až do poločasu, do kabin tak mohla jít s klidnou hlavou. Po výměně stran nastoupili Letenští aktivně, v největší šanci ale Jan Kuchta místo střely nesmyslně nahrával.

Na druhé straně zkoušel štěstí z dálky Johnny Kenny, trefil však jen střed brány dánského gólmana Vindahla. V 65. minutě se slavilo v sektoru hostí, centr z levé strany uklidil pod břevno Tomáš Wiesner.

A definitivní pojistku měl na noze Lukáš Haraslín, brankář domácích si však tentokrát poradil. Letenští už pak utkání kontrolovali, outsidera v podstatě do žádných šancí nepustili. Výsledek do odvety vypadal nadějně.

V nastavení přesto jeden dobrý zákrok vytáhl Vindahla, když zneškodnil gólovou hlavičku. Letenští tak za týden doma mohou nastoupit v klidu a možná v oslabené sestavě. Samozřejmě před plnou Letnou.

Zdroj: Sport 2