Sparta je blízko Lize mistrů! Zápas s Malmö kontrolovala a zvítězila 2:0

Liga mistrů je blízko! Sparta zvládla úvodní zápas play-off Ligy mistrů, na půdě Malmö vyhrála 2:0 a v domácí odvetě jí k postupu stačí i prohra o gól. Zápas rozhodla vlastní banka z první půle.

Letenští začali velmi aktivně, v první šanci utkání Lukáše Haraslína vychytal domácí gólman. To byla ale jediná pořádná šance, kterou Sparta z dobrého nástupu do utkání vytěžila. Pak se hra vyrovnala.

Ve 20. minutě se řítil na Petera Vindahla Isaac Kiese Thelin, na poslední chvíli ale parádně skluzem zasáhl Martin Vitík. O deset minut později se slavilo na druhé straně, z na první pohled nenápadné střely Veljka Birmančeviče.

Tu nejprve tečoval Lukáš Haraslín, následně si ji do vlastní sítě srazil i obránce Jens Stryger Larsen. Haraslín byl při chuti i dál, jeho následná koncovka z hranice vápna jen o kousek minula pravou tyčku.

Poslední šanci úvodní půle měl domácí útočník Thelin, Vindahl však dokázal zasáhnout a Letenští vedli. Dánský brankář musel jít po výměně stran okamžitě znovu do akce, tentokrát balón boxoval.

Své šance měla ale i Sparta, které se čím dál více otvíraly mezery v obraně. Opravdu gólovou šanci měl po centru z pravé strany stoper Vitík, do centru šel však místo hlavy nohou a bránu vysoko přestřelil.

Po hodině hry ale jako by oba týmy sundaly nohu z plynu, domácím už asi došly síly a Sparta se neměla kam hnát. Hra se dost kouskovala a v 89. minutě Malmö z ničeho nic schytalo druhou studenou sprchu.

Do míče se zpoza vápna trefil Matěj Ryneš a domácí gólman neměl šanci. Závěr už Letenští uhráli s přehledem a do odvety si berou náskok dvou gólů.

Zdroj: Nova Sport