Sparta díky šťastnému vlastnímu gólu vede v Malmö, domácí však mají herní převahu

Sparta hraje o svoji premiérovou účast v Lize mistrů od sezony 2005/06. Mezi evropskou elitou se tedy nepředstavila již dlouhých devatenáct let. Nyní ji v cestě stojí poslední soupeř, kterým je švédský klub Malmö FF. Ten má v prvním zápase výhodu domácího prostředí.

• Sparta se po deseti letech utkala s Malmö FF
  • Letenští odcestovali bez nejdražší posily
  • Domácí si vstřelil vlastní gól

Vůbec poprvé v historii si může základní část Ligy mistrů zahrát dvojice týmů z České republiky. Slavia však svůj zápas na půdě Lille nezvládla ideálně a do odvety si veze dvougólové manko.

Úřadující šampion Chance ligy má v závěrečném předkole papírově slabšího soupeře. Los mu totiž přidělil švédský klub Malmo FF, které si ve třetím kole poradilo s favorizovaným PAOKem Soluň.

Největší hvězdou týmu je nepochybně dvaadvacetiletý křídelník Sebastian Nanasi, jenž v aktuálním ročníku zaznamenal šest ligových gólů, ke kterým přidal i deset asistencí.

Letenští odcestovali do Švédska bez nejdražší posily v historii klubu Albiona Rrahmaniho, k odvetě za týden už by ale měl být připraven,. Na hrotu útoku tak nastoupil Nigerijec Victor Olatunji.

Od úvodních minut byla na obou týmech znát jistá nervozita, hrálo se především v prostoru mezi šestnáctkami. První zajímavější situace se odehrála v jedenácté minutě, kdy obránce Busanello obdržel žlutou kartu.

Ve 31. minutě se hosté ujali vedení. Veljko Birmančevič se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, kterou tečoval Lukáš Haraslín i i stoper Jens Stryger-Larsen. Brankář domácích již neměl šanci zareagovat.

Ve 39. minutě se dostal ke svému klasickému zakončení zpoza obránce, jeho obstřel však minul zadní tyč. V úvodním dějství se toho už více nestalo a do kabin se tak odchází za stavu 0:1. Domácí drželi míč na svých kopačkách v 68 % času.

Zdroj: Nova Sport 3