Sparta byla blízko výhře, na Letné FCSB ale porazit nedokázala. VAR sebral letenským rozhodující gól

Sparta nezvládla zápas třetího předkola Ligy mistrů dle očekávání. Na domácí půdě jen remizovala s rumunským FCSB 1:1. Obě trefy padly ve druhém poločase, za letenské vyrovnával Victor Olatunji.

• Sparta na Letné v rámci 3. předkola Ligy mistrů přivítala FCSB
  • Zápas skončil nerozhodným výsledkem 1:1
  • Oba góly padly v druhém poločase, za Spartu se trefil Victor Olatunji

Sparta šla do zápasu s velkou motivací, i protože jí minulou sezonu Liga mistrů utekla právě v tomto předkole. Tehdy na pokutové kopy nestačila na dánskou Kodaň a musela si na další šanci rok počkat.

První střelecký pokus vyslal exslávista Alexandru Baluta, bránu ale o kousek minul. Celkově byl úvod od Sparty hodně nervózní, nesmyslný výběh Petera Vindahla soupeř málem potrestal gólem do prázdné branky.

Letenští se ozvali až ve 20. minutě, Qazim Laci ale z voleje pálil nepřesně. Poté se Sparta konečně dostala do zápasu a byl to znovu Albánec, který z hranice vápna nemířil přesně. Skóre zůstávalo bezbrankové.

Nejnebezpečnější byla Sparta v posledních 15 minutách první půle. Nejprve nadějnou možnost zahodil Lukáš Haraslín, po centru z pravé strany hlavičkoval nad Asger Sorensen. V nastavení naopak tlačili hosté, ale bez gólového vyústění.

Po výměně stran se Spartě nedařilo dostat soupeře pod tlak. Naopak další chyba Vindahla v rozehrávce dala velkou šanci Balutovi, který ale vybojoval jen rohový kop. Zpětně ho to ale nemrzelo.

Sparta skórovala v druhé půli, s FCSB ale jen remizovala

Na centr si totiž naskočil stoper Joyskim Dawa a hlavičkou k bližší tyči poslal FCSB do vedení. Na druhé straně také chyboval brankář, Jan Kuchta ale jeho přihrávku nezpracoval. Skóroval až jeho náhradník.

V 78. minutě po rohovém kopu nejvýše vyskočil Victor Olatunji a vyrovnal. V nastavení měl obrat na noze Birmančevič, napálil jen tyč. Z následného autu se balón dostal ke Kaanu Kairinenovi, který už měl lehkou práci. Jeho gól ale VAR odvolal kvůli faulu.

Utkání tak skončilo remízou. Odveta je na programu za týden v Bukurešti, kde letenští před od osmi lety ve stejné fázi Ligy mistrů vypadli.

Zdroj: Nova Sport 1