Španělsko má double! Po vítězství na Euru získalo zlato i v Paříži

Na začátku července se Španělsko mohlo radovat z vítězství na Euru v Německu. O měsíc později se dostal výběr Španělska do dalšího velkého finále. Ve finále na olympijských hrách Španělé přestříleli domácí výběr Francie a získali další zlaté medaile.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +350Kč BONUS

S KÓDEM BIGPROMOCZ

Spustit přenos

Ve Španělsku ještě převládala euforie z červencového triumfu na Euru v Německu, nyní je však v zemi další velký důvod k radosti. Olympijský výběr Španělska dokázal ovládnout fotbalový turnaj, když si ve finále poradil po prodloužení s hostitelským týmem Francie.

Největší hvězdou španělského výběru na olympijských hrách se jednoznačně stal Fermin Lopez. Mladík z Barcelony dokázal v šesti zápasech nastřílet šest branek, ke kterým ještě přidal jednu asistenci a velkou měrou tak přispěl k vítězství v turnaji.

I ve finále byl Lopez velmi vidět, během 7 minut v prvním poločase dokázal vstřelit dvě branky. Fermin byl i součástí španělského výběru na Euru, ale na turnaji v Německu si zahrál pouhých dvacet devět minut.

Hvězdou finálového utkání se však stal někdo jiný. Další velký úspěch španělského fotbalu vystřelil ve finálovém prodloužení útočník Sergio Camello. Tento doposud “neznámý“ Španěl dokázal v prodloužení dvěma góly dovést Španělsko k vítězství v olympijském finále.

Pro mladého útočníka z Vallecana to byl nejspíš největší úspěch v dosavadní fotbalové kariéře. Ve finále nastoupil teprve do druhého zápasu v turnaji. Předtím zasáhl pouze do skupinového zápasu proti Egyptu, do kterého ale vedl španělský výběr jako kapitán.

Průběh finále

Do finále ale lépe vstoupil tým Franice, který na olympijském turnaji vedl legendární útočník Thierry Henry. V jedenácté minutě dokázal poslat Francii do vedení Enzo Millot. Španělé ale přišli s rychlou odpovědí, dvěma slepenými góly otočil průběh finále již zmiňovaný Fermin Lopez. A když ve třicáté osmé minutě zvýšil Álex Baena již na 3:1, zdálo se, že Španělsko má průběh finále pevně ve svých rukách.

Francouzi se ale rozhodně nechtěli vzdát, prvně dokázali v druhém poločase snížit na 3:2 a poté v nastaveném čase dokázal z penalty vyrovnat Jean-Philippe Mateta a poslal tím zápas do prodloužení. V prodloužení ale dokázali Španělé vstřelit dvě branky a po vítězství na Euru dokázali vyšplhat na nejvyšší příčku i na olympijských hrách v Paříži.

Zdroje: Olympics.com