Evropská liga

Soupeř českých týmů urval v Evropské lize remízu. Není to typicky španělský tým, chválil Athletic Bilbao trenér Římanů

Soupeř českých týmů v Evropské lize Athletic Bilbao uhrál v Římě remízu 1:1. Trenér místního AS Jurič Basky pochválil za taktiku a připomněl, že nehrají jako typický španělský tým.

• AS Řím remizoval s Bilbaem 1:1
  • Trenér Jurič Basky pochválil za taktiku
  • Bilbao bude v Evropské lize hrát se Slavií i Plzní

Druhý zápas na lavičce Vlků přinesl mírné zklamání. Chorvatský trenér Ivan Jurič minulý týden nahradil v roli hlavního kouče AS Řím klubovou legendu Daniele De Rossiho a o víkendu se pak radoval z jasné výhry 3:0 nad Udinese.

Druhý zápas už taková show nebyla. Na úvod hlavní fáze Evropské ligy dorazil do Věčného města baskický celek Athletic Bilbao a přestože domácí dlouho vedli, nakonec se soupeři rozešli smírně 1:1. Srovnání hostům doručil v 85. minutě Aitor Paredes.

„Máme za sebou utkání, které nabídlo zajímavý a dobrý fotbal. Viděl to celý stadion. Ve druhém poločase hrál Athletic lépe a trápil nás. Nakonec zaslouženě vyrovnal. V prvním poločase ale byly situace, kdy jsme mohli přidat další góly,“ cituje Juriče web Marca.com.

Athletic Bilbao bude hrát se Slavií i Plzní

„Athletic je tým z Baskicka, ne ze Španělska. Mají odlišný styl hry. Nedrží tolik balón, ale často si pomáhají dlouhými míči na své rychlé útočníky,“ pochválil Jurič taktické prvky Bilbaa, které vede zkušený šedesátník Ernesto Valverde.

Jurič nechal o poločase utkání, kdy jeho tým po krásné hlavičce Dovbyka vedl 1:0, v kabině Paula Dybalu. Argentinský útočník do druhého dějství nenastoupil kvůli drobnému zranění, jak chorvatský trenér nezapomněl připomenout.

„Dybalův odchod ze hřiště nebyl plánovaný, ale vynucený. Měl drobné nepříjemnosti, které ho omezovaly ve hře. Na hřiště místo něho přišel Matias Soule a vedl si podle mého názoru velmi dobře,“ doplnil závěrem Jurič.

Na úvod Evropské ligy tak dva z favoritů na celkové vítězství odešli s jedním bodem. Bilbao přitom v jejím dalším průběhu čeká ještě střetnutí s oběma českými zástupci. Na stadion San Mamés dorazí jak pražská Slavia (24. října 2024), tak Viktoria Plzeň (30. ledna 2025).

Zdroj: Sport 1, MARCA