Souhrn 17. kola PL: Brentford opět obral velikána, Citizens udrželi krok s Arsenalem

V Premier League se v pondělí, úterý a středu hrálo 17. kolo. Respektive to byly 16. zápasy, jelikož zářijové sedmé kolo bylo po smrti královny Alžběty II. kompletně odloženo. Jak první zápasy po Vánocích vypadaly?

Brentford vs. Tottenham 2:2

Již sestava Spurs bez finalistů MS Huga Llorise a Cristiana Romera naznačovala, že to hosté budou mít těžké. Brentford navíc nastoupil ve vysoké intenzitě a po 50 minutách vedl 2:0.

Pak ale Tottenham nastartoval svůj tradiční obrat, dokázal už však jen srovnat na 2:2. Harry Kane se stal nejlepším střelcem v historii Boxing Day zápasů.

Leicester vs. Newcastle 0:3

Leicester dal zapomenout na výborné listopadové výkony a bez Jamese Maddisona nestíhal. Po poločase bylo rozhodnuto, Newcastle vedl 3:0 a tak utkání i skončilo. Rozjetý útok proti trápící se obraně.

Southampton vs. Brighton 1:3

Stejně jako v předchozích třech derby o jižní pobřeží ani tentokrát nevyhrál domácí výběr. Podobný scénář jako v případě Leicesteru, Saints trápí defenziva.

Poslední hřebíček do rakve zasadil parádní ranou z dálky Solly March a rivala poslal na úplné dno tabulky. Brighton dál sní o pohárech.

Everton vs. Wolverhampton 1:2

Zápas po herní stránce možná nejhorších týmů sezóny rozhodla branka z páté minutě nastavení. Julen Lopetegui při debutu na lavičce vlků vyhrál, Frank Lampard opět potvrdil, že se slušným kádrem zatím vůbec nedokáže pracovat.

Crystal Palace vs. Fulham 0:3

Domácí své úvodní příležitosti nevyužili, po inkasování první branky je srazily dvě červené karty, přičemž zvláště ta druhá byla úplně zbytečná. Fulham už pak utkání proti oslabenému soupeři zkušeně dohrál.

Aston Villa vs. Liverpool 1:3

Ollie Watkins na hrotu útoku Villans kousal, vytěžil však jen jeden gól. Darwin Nunez na druhé straně spálil hned tři gólové šance. Mrzet ho to ale nemuselo. Řádil Mohamed Salah a Andrew Robertson, premiérově se trefil i talent Stefan Bajetič.

West Ham vs. Arsenal

West Ham po gólu z penalty vedl, z Arsenalu přesto šla celý zápas vítězná energie. Ve druhé půli třemi zásahy v rozmezí 15 minut otočil vývoj. Při jednom na pravé straně zaspal Vladimír Coufal, Tomáš Souček v závěru šel ze hry.

Chelsea vs. Bournemouth 2:0

Kai Havertz s Masonem Mountem si vzájemně přihráli na góly, Chelsea Bournemouth do ničeho pořádného nepustila. Graham Potter konečně prolomil šňůru pěti utkání bez výhry. Už bylo na čase.

Manchester United vs. Nottingham 3:0

Nottingham neodehrál vůbec špatný zápas, srazily ho ale dvě chyby v první půli, které Red devils v čele s geniálním Marcusem Rashfordem využili. Pojistku přidal v úplném závěru střídající Fred.

Leeds vs. Manchester City 1:3

Až do nastavení první půle držel bezbrankový stav domácí gólman Ilian Meslier, pak ale jeho spoluhráči nedohráli situaci a Rodri otevřel gólový účet. Po výměně stran vstřelil Erling Haaland 19. a 20. ligovou branku, vůbec nejrychleji v historii Premier League nasázel dvě desítky gólů.

Zdroj: Premier League