Souček vstřelil dva góly, jeden ale do své brány. West Ham promrhal náskok 3:0 a získal pouze bod

West Ham bere z londýnského derby s Arsenalem bod. Přestože Hammers vedli 3:0, Gunners po dobrém výkonu ve druhé půli zaslouženě vyrovnali a remíza je tak nakonec zasloužená.

Zdroj: West Ham United

První šanci zápasu měl ve čtvrté minutě Vladimír Coufal, z voleje ale branku netrefil. Poté měl dvě dobré příležitosti Tomáš Souček, ani jednou však mezi tři tyče nezamířil.

V 16. minutě už se Kladiváři dočkali, za vápnem se do míče opřel Jesse Lingard a vymetl pravou šibenici. Hned minutu nato to bylo o dva góly. Lingard rychle rozehrál standardní situaci a Jarrod Bowen propálil Bernda Lena.

Bezradný Arsenal potřetí inkasoval ve 33. minutě, kdy střelu Michaila Antonia do brány tečoval Souček. Snížení přišlo z první šance Gunners, z voleje se prosadil Alexandre Lacazette, přičemž jeho pokus tečoval Souček. Nakonec byla trefa připsána právě českému záložníkovi jako vlastní.

O minutu později už to mohlo být jen o gól, Bukayo Saka však v nájezdu na brankáře selhal. Do kabin se tak šlo za vedení West Hamu 3:1. Druhou půli otevřela gólová střela Lacazetta, kterou z brankové čáry vykopl Issa Diop.

V 62. minutě už Arsenal mohl slavit. Centr Caluma Chamberse si do vlastní sítě srazil Craig Dawson. Na druhé straně hřiště se v 65. minutě blýskl Kieran Tierney, když zblokoval jak pokus Bowena, tak Antonia.

V 77. minutě měl jamajský rychlík na noze rozhodující branku, ve skluzu však orazítkoval jen břevno. A v 82. minutě přišel trest. Centr Nicolase Pépého si našel Lacazetta, který hlavou suverénně propálil Lukasze Fabianskiho.

V závěru už ani jedna strana své šance neproměnila a po remíze 3:3 tak oba týmy berou bod.

Zdroj: Premier Sport