Souček s Coufalem hrají na legendárním stadionu! Třetí Čech důvěru v zápase nedostal. West Ham překvapivě vedl, srovnal Jota

Utkání Anglického ligového poháru mezi Liverpoolem a West Hamem bylo i přehlídkou českých reprezentantů. Ze tří dostali příležitost dva. Tomáš Souček a Vladimír Coufal si tak zahráli na legendárním stadionu Anfield, kde je doma Liverpool. A jako první se do vedení překvapivě dostal tým z Londýna.

• Osmifinále Anglického ligového poháru proti sobě postavilo Liverpool a West Ham
  • Na soupiskách obou týmů jsou dohromady tři čeští hráči, zahráli si pouze dva
  • Souček a Coufal byli na hřišti, když se West Ham dostal díky vlastní brance Liverpoolu do vedení

Už tak notně našlapaný program anglických klubů každoročně doplňuje i Ligový pohár. V jeho osmifinálovém duelu se proti sobě postavily významné celky s dlouhou a bohatou historií. Domácí Liverpool vyzval na souboj londýnský West Ham.

Utkání bylo velmi zajímavé z pohledu českého diváka. Mohli do něho totiž zasáhnout hned tři čeští hráči. Na straně týmu z hlavního města to byla odzkoušená dvojice bývalých Slávistů Vladimír Coufal a Tomáš Souček. The Reds zase mají v kádru gólmana Vítězslava Jaroše.

Třiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie, který v minulém ročníku získal ceněný double s rakouským Štýrským Hradcem ale šanci nedostal. V brance týmu nizozemského stratéga Arne Slota nastoupil Ir Caoimhin Kelleher.

Tomáš Souček i Vladimír Coufal figurovali v základu

Hostující kouč Julen Lopetegui měl pro české barvy mnohem větší pochopení. Oba naši reprezentanti totiž figurovali v zahajovací jedenáctce španělského kouče. Souček ovšem opět na nezvyklé pozici podhrotového hráče, kde mu to nikdy příliš nešlo.

Přesto nezačali hosté na hřišti velké favorita vůbec špatně. Jako první sice po rohových kopech Tsimikase hrozili The Reds, ale míč do sítě jako první dopravili hráči West Hamu. V 18. minutě ale trefa Dannyho Ingse ještě neplatila kvůli ofsajdu.

O tři minuty později už to ale bylo 1:0 pro mužstvo z hlavního města Anglie. Balón totiž do vlastní branky smolně dopravil Jarell Quansah.

Mladý stoper ale svého selhání nemusel litoval dlouho. Už v 25. minutě totiž tvrdě hlavičkoval po Chiesově asistenci Diogo Jota a bylo to rázem 1:1.

Zdroj: Anglický ligový pohár, Nova Sport 1