Bundesliga

Souboj mladších bratrů vyzněl lépe pro domácí. Výjezd do Berlína tým ze čtvrti pankáčů nezvládl

Jako souboj mladších bratrů lez popsat úvodní utkání druhého kola německé Bundesligy. Obě soupeřící mužstva totiž mají ve svém městě většího a staršího bratra, který ale nyní hraje o stupeň níže. Union Berlín porazil St. Pauli díky trefě Hollerbacha 1:0.

• Druhé kolo Bundesligy odstartoval zápas Unionu Berlín se St. Pauli
  • Zápas vyhrál celek z hlavního města 1:0 díky trefě Hollerbacha
  • Obě mužstva mají ve svém městě staršího a úspěšnějšího bratra

Před reprezentační přestávkou si svoje druhé kolo odškrtne nový ročník německé Bundesligy. V pátek večer ho zahájil duel Unionu Berlín proti nováčkovi ze St. Pauli. Hosté jsou známi svými neortodoxními fanoušky, kteří ve velkém dorazili také do hlavního města.

Pouze na lavičce začala zápas domácí posila László Bénes. Slovenský záložník nastřílel v minulém ročníku druhé Bundesligy za HSV Hamburk třináct branek a navíc přidal i jedenáct asistencí. A gól dal i v úvodním zápase za Union na hřišti Mohuče (1:1).

Proti soupeři ze severu Německa se ale jako první prosadil Bénesův kolega Benedict Hollerbach. Třiadvacetiletý odchovanec Bayernu napálil míč z hranice velkého vápna a také díky teči jednoho z bránících hráčů St. Pauli zapadl za gólmana Vasilje – 1:0.

Union – mladší bratr Herthy, St. Pauli – mladší bratr HSV

O pouhé dvě minuty později mohl na výsledkové tabuli svítit už dvoubrankový rozdíl ve skóre. Jordan Siebatcheu šel sám na Vasilje, ale reprezentant Bosny a Hercegoviny situaci skvěle vystál a druhou střelu za svá záda nepustil. „Mladší bratr“ berlínské Herthy tak stále vedl pouze o jednu branku.

Ještě před koncem úvodního dějství musel trávník na stadionu An der Alten Försterei opustit zraněný Eric Smith. Hráče St. Pauli nahradil spoluhráč Adam Dzwigala. Více toho první půle a souboj mladších bratrů nenabídl, sudí Dankert tak mohl poslat hráče do kabin.

První šanci druhého poločasu měli opět domácí. Diogo Leite ukázal zaplněnému stadionu své individuální dovednosti, díky kterým se probil až k zakončení. Střela portugalského obránce ale letěla nad branku hostujícího týmu.

St. Pauli, méně známý celek z přístavního Hamburku, kde obvykle vládne nyní druholigový HSV, si žádné velké příležitosti nevytvořil ani v závěru utkání. Také po druhém kole Bundesligy tak má v tabulce nula bodů. Union je na čtyřech.

Zdroj: Bundesliga